FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Altın fiyatları

Eco Yatırım Tarafından Hazırlanan Altın Fiyatları Raporu:
Fed toplantı tutanaklarının piyasadaki beklentileri tatmin etmemesi altına talebin devam etmesinde etkili oldu. Nitekim günün genelinde 1231,84-1249,94 ons/dolar seviyeleri arasında hareket yaşanan piyasada altın dolar karşısında yaklaşık %0,86 oranında değer kazandı. Bugün, Almanya ağustos ayı PMI imalat endeksinin yanı sıra ABD ağustos ayı ISM endeksi, ADP istihdam değişimi ve işten çıkarma rakamları piyasada yakından takip edilecektir. Genel Teknik Görünüm: Teknik olarak, kısa vadede bekle, orta vadede ise al sinyallerinin oluştuğunu, işlem hacminin ise günlük bazda yükseldiğini gözlemliyoruz. Piyasaya katılımın güçlü olmasına rağmen sinyallerin farklı olmasına bağlı olarak temkinli hareketin korunması beklenmelidir.
Kısa Vadeli Strateji: Kısa vadede sinyaller bekle, işlem hacmi ise güçlü konumdadır. 1241,30 ons/dolar destek seviyesinin üzerinde tutunması durumunda kısa vadeli tepki alımlarının devam etmesi beklenmelidir.
Seviyeler: Gün içinde 1228,40 ve 1241,30 ons/dolar seviyeleri destek noktası olarak belirirken olası yükselişlerde 1253,60 ve 1263,60 ons/dolar direnç seviyeleri yakından takip edilmelidir.

Anlık Borsa


En Çok Aranan Haberler