'Aspirin getirisi buğdayın 3 katı'

Kurak iklim koşullarına dayanıklılığı ile dikkati çeken, bitkisel yağ üretiminden kozmetik ve biyodizele kadar birçok alanda kullanılabilen aspirin, buğdaya göre üç kat fazla ekonomik getirisinin olduğu belirtildi.

Türkiye Aspir Derneği Başkanı Prof. Dr. Fikret Akınerdem, AA muhabirine yaptığı açıklamada, aspirin dünya genelinde rağbet gören bir bitki olduğunu söyledi.

Dünya genelinde rağbet görüyor

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Sanırım arkadaş elindeki satamadığı aspiri millete kakalayacak. Ben Kaman'ın en büyük çiftçilerindenim. Karlı bir şey olsa ben ekerim. Ülkede tarım bitti. Çiftçi ne ekerse elinde kalıyor. Ne buğday ne nohut ne aspir para ediyor. Geçen sene konola ureticisi oldugunu soyleyen birtakım sahtekar alım garantisi veriyoruz diye 100 kat fazlaya kanola tohumu sattı. Sonra o yoğun sattığı köylünün yüzün e bakmadı. Köylüyü perim perişan etti. Ithalat kesilip çiftçi desteklemedikçe ülke düzlüğe çıkamaz.
@kamanhan Haklisiniz, verimli topraklara sahip olan ulkemiz, ihracat yamak yerine ital ediyor. Halk uykudan uyanir insallah. girisimcilerimizi bu konuya el atmalarini davet ediyorum.
Aspirin değil Aspir’in. Dikkat lütfen.!
Tarım sıkıntıda, köyler boşaldı. Çiftçi ekip dikmektense oturur kıt emekli maaşımı yerim diyor.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler