FİNANS

Elazığlı girişimcinin sınırı yok! Pandemide talep arttı, bambaşka bir şeye dönüştürüyor

Elazığlı girişimci Halis Yıldız, atıl otobüs ve minibüsleri kullanıma ve ekonomiye kazandırmak için karavana dönüştürüyor.

Kentte yaşayan, araç tamiri ve alım satım işi yapan Yıldız, atıl otobüs ve minibüsleri değerlendirmek istedi. Yıldız, yaptığı çalışma ile atıl araçlardan mutfak, yatak odası, oturma odası, banyo, lavabo gibi tüm ayrıntıların yer aldığı karavanlar hazırlıyor.

Yıldız, karavanlara gösterilen ilgiden memnun. Yıldız, son bir kaç yıldır atıl vaziyetteki ve eski model araçları yeniden dizayn ederek, karavana dönüştürdüğünü belirtti.

Karavan dışında bugüne kadar farklı amaçlı kullanıma yönelik, "Gakgobüs", "Bürobüs", "Gıdabüs" ve "Şahindes" adını verdiği araçlar da tasarladığını ifade eden Yıldız, "Cumhurbaşkanımızın eşi Sayın Emine Erdoğan Sıfır Atık Projesi başlatmıştı. O günden beri eski model araçları değerlendirmeyi düşündüm." dedi.

"BU İŞTE SINIR YOK, LÜKS BİR ŞEY OLMASIN"

Yıldız, yaptığı karavanları her bütçeye uygun olması açısından mümkün olduğunca ekonomik bir şekilde dizayn etmeye çalıştığını dile getirerek, ülkede son yıllarda karavana olan ilginin arttığını hatırlattı.

20210728_2_49368397_67393937_Web

Karavanın içerisinde yatak odası, mutfak, banyo gibi bölümlerin de yer aldığını anlatan Yıldız, bir evde ihtiyaç duyulan tüm eşyaların bulunduğunu aktardı.

Yıldız, "Bu işte sınır yok. Ama öyle lüks bir şey olmasın, her kesime hitap etsin istiyorum. Herkes alabilsin diye herkesin bütçesine göre bir şeyler yapıyoruz." ifadelerini kullandı.

20210728_2_49368397_67393930_Web

Gerek evlerde gerekse de sanayide atık diye çöpe atılan birçok malzemenin istenildikten sonra geri dönüşüme kazandırılabileceğine işaret eden Yıldız, herkesin ülke ekonomisi için geri dönüşüme katkı sunması gerektiğini vurguladı.

Yıldız, "Vatandaşlardan ricam, çöpe atmasınlar, bir şeyi değerlendirmeyi bilsinler. Gençler özellikle buna önem versin, bu konuda çalışsın, çabalasınlar. Hiçbir malzeme yok ki; başka bir şeye dönüşmesin. Her malzemeyi başka bir şeye dönüştürüp, bir ihtiyacınızı giderebilirsiniz." şeklinde konuştu.

20210728_2_49368397_67393931_Web

Kaynak: AA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
şu anda bu ve bunun gibi kişiler ruhsatsız, yetersiz, önlemsiz, tekniksiz, baştan savma şekilde bu işleri olabildiğince yapıyorlar, karayollarımız mayın tarlasına döndü, bu araçların fren sistemleri, aktarma organları ne durumda, alıyorlar hurda ticarileri üzerine 2 ton daha yük bindirip salıyorlar trafiğe, içişleri bakanlığı uyuyor, anca kupon arsa peşinde koşsun yetkililer, yollarımız mayın tarlası gibi dikkat edin vatandaş, bu araçlardan uzak durun, eski hurda araçlar karavan yapılmasına izin verilmemeli, kaç ocağa ateş düşecek bakalım
Ne var bunda bunu yapan onlarca yer var zaten
Geri Dön