Üretmeye başladığı dezenfeksiyon kabinini 20 ülkeye ihraç ediyor

Kocaeli'de, ısıtma ve soğutma sistemleri için yedek parça üreten bir firma, koranavirüsün ortaya çıkmasıyla birlikte üretim hatlarında değişikliğe giderek dezenfeksiyon kabini üretmeye başladı. İşletme sahibi Bülent Özbey, dezenfeksiyon kabinlerine yoğun ilgi olduğunu ve 20 ülkeye ihracat yapmaya başladıklarını söyledi.

Gebze'de 2012 yılından itibaren ısıtma ve soğutma sistemleri için yedek parça üreten bir firma, koranavirüs tedbirleri kapsamında dezenfeksiyon ürünlerine ilgi artınca işletmeyi dezenfeksiyon kabini üretimine çevirdi. İşletme iç piyasanın yanı sıra 20 ülkeye ihracat yapmaya başladı. Yoğun bir şekilde dezenfeksiyon kabini ürettiklerini belirten işletme sahibi Bülent Özbey, "2012 yılından bu yana ısıtma soğutma sistemlerine yedek parça imalatı yapan bir firmayız ama 2020 yılının başında dünyada Covid-19'un görülmesiyle birlikte üretim hatlarımızda değişim yaparak dezenfektan kabini üretimine başladık. Buradaki amacımız hem ülkemize katkı sağlamak hem de üretim bandımızda katma değer üreten ürünler üretmekti. Kapasitemizi adım adım arttırarak yıllık 250 bin adede çıkardık" dedi.

'20 ÜLKEYE İHRACAT YAPIYORUZ'

Şu anda gelen taleplere yetişmekte güçlük çektiklerini söyleyen Özbey, "Bazen özel istekler de alıyoruz. Örneğin araçlar için dezenfektan kabinleri ya da soyunma odaları için dezenfektan kabinleri gibi özel istekler geliyor. Alışveriş merkezlerinde kendi ürün girişleri ve çıkışları için bir dezenfeksiyon tüneli isteyen de var buna benzer özel istekleri yerine de getiriyoruz. Şu anda 20 ülkeye ihracat yapıyoruz ve ürünlerimize gelen taleplere yetişemiyoruz. Bu ülkeler arasında Almanya, Rusya, İtalya, Fransa, Ukrayna gibi Avrupa ülkeleri var. Amerika'ya da ihraç etmeye başlıyoruz şimdi ama ağırlıklı olarak Avrupa'ya ihraç yapıyoruz. Bu ülkelerden çok ciddi talepler oluyor firmamıza” diye konuştu.

‘DEZENFEKTANIN KİŞİNİN YÜZÜNE GELMEMESİ LAZIM’

Özbey, kabinde dezenfektanın kişinin yüzüne ve başına gelmemesi gerektiğini belirterek, şöyle konuştu:

“Burada en önemli konu bir kişinin dezenfeksiyon kabinine girdiği zaman kendini rahat hissetmesi. Nefes darlığı çekenlerin ya da astım rahatsızlığı olan insanların kolayca giriş ve çıkışının sağlanabilmesi lazım. Ayrıca dezenfektanın kişinin suratına ya da kafa kısmına gelmemesi lazım. Her ne kadar Sağlık Bakanlığından onaylı solüsyonlar kullansak da bu dezenfektanların püskürtme esnasında kişinin suratına gelmemesi için her türlü önlemi aldık. Üretimlerimizi tüm hızıyla sürdürmeye devam edeceğiz."

KAYNAK:DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 25 yorum
helal olsun size elinize sağlık... türkiyeyi küçümseyen içimizdeki örümcek kafalılara ithaf olunur.
bir kabin yapmaya süper güç mü olduğunu düşünüyorsun.
bi pompa bi sensör fıskiyeler elektrik tesisatı. süper güç mü olduk biz şimdi.
g_vra_1986 madem çok biliyodun sen yapaydın kardeşim. bak koç önemli olan onu üretmekmi bi nebze evet ama Asıl önemli olan onu o kadar ülkeye satmak kardeşim. belli bi cacık bilmiyosun
adama helal olsun ekmegini kazanmanin yolunu bulmuş ama senin geleceğin karanlık üzüldüm senin icin kafasında beyin taşıyan bu yorumu yazmazdi.
La ayak yapma ne kucumsemesı ne diyon sen vatandas yapiyo senin ukala sıyasedcılerın orumcrk kafalılar yillarca kandırdı vatandas mal bilmeden yorum yapma kocu sabancısı suyu buyu tekstili biz zaten yıllardır milli yapıp ihracat yapiyolar cahiller sizi
bütün ülkelerde bu kabinler zaten yapılıyor uğraşmak istemeyen zengin ülkeler talep ediyorlar.
Her ülkedede domates var ama yine dışardan talep edebiliyor olayı bu kadar küçümseme üretim yapmak lazım kimseye gökten para yağmıyor
mesele su. uretken olmak, caliskan olmak. belki super guc degil denildigi gibi ama calisip uretiyor lar. bu guzel. herkes dusunup calissin.
türkiye ne kadar büyük bir ülke olduğunu bütün dünyaya kanıtladı bundan sonra güzel günler göreceğiz inşallah
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler