İkinci el otoda mayısta en çok satılanlar belli oldu

İkinci el online pazarda en çok tercih edilen otomotiv markası, bu yılın mayıs ayında da değişmeyerek Volkswagen (VW) olurken, VW'yi, Renault ve Ford takip etti.

AA muhabirinin Otomotiv Distribütörleri Derneği'nce (ODD) INDICATA verilerine dayandırılarak hazırlatılan ikinci el online pazar raporundan derlediği bilgilere göre, geçen ay Türkiye ikinci el online otomobil ve hafif ticari araç pazarında toplam 176 bin 20 adet satış gerçekleşti.

Bunların 139 bin 494'ü binek araç, 36 bin 526'sı ise hafif ticari araçlardan oluştu. Satışlar içinde binek araçların payı yüzde 79, hafif ticari araçların payı yüzde 21 olarak belirlendi.

Satışlarda geçen yılın mayıs ayına göre yüzde 17, Nisan 2020'ye göre yüzde 38'lik artış kaydedildi.

Bu yılın ilk 5 aylık döneminde ise ikinci el online binek ve hafif ticari araç pazarı, 2019'un aynı dönemine göre yüzde 6 artarak 757 bin 899 adet oldu.

İşte en çok satılan 10 marka...

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 20 yorum
ÖTV siydi MTV siydi derken çürük arabalara muhtaç ettiler insanları, ikinci el piyasası bu vergiler yüzünden saçma sapan hallere girdi. Öyle ki geçen sene 45'e aldığın aracı 72 olarak gördüm. Utanırım bu fiyata satmaya. Yazık günah o paralar asla etmez.
gecen sene 95 sattigim araca 170 bin istiolar yazik fırsatcilar isbasinda neye tutdururlarsa sayın cumhurbaşkanım bunlara bi el atın araba alamaz olduk ötv indirimi ne zman gelcek
wv diye bir algı gidiyor hala Türkiyede :)
@realistman_2017 wv türkiyeye girdiği yıllarda 97model sıfır polo klasik aldım çok iyiydi , sonra 2001 boram oldu aşıktım ona , sonra 2005 hb polo aldım pişman oldum yokuş zayıf takoz gibi istop etme kronik hatası felan , sonra 2008 jetta kaportasına sinek değse eziliyordu orta göğüs kaplama soyulması felan felan derken hoş olmayan durumlar yaşadım ,ve sonraaaa 2012 passtat DSG den yediğim kazık ile birlikte Wv serüvenim sonlandı ...Malesefki tofaş ile avunmış memleketim Wv görünce araba sandı bende olduğu gibi .
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler