İkinci el otomobil fiyatlarında son durum! Fiyatlar düştü, araç almak için en uygun zaman

İkinci el otomobil fiyatlarında son durum merak edilirken, pandemi nedeniyle üretimi duran sıfır araçların da piyasaya girmesiyle düşmeye başladı. Otomobil almak isteyenleri uyaran galericiler, araç fiyatlarının yaz aylarında tekrar yükseleceğini söylerken, otomobil almak için en uygun dönem olduğunu belirtiyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle dünya genelinde birçok otomotiv üreticisinin üretime ara vermesi, Türkiye'de sıfır araç pazarının yanı sıra ikinci el otomobil piyasasını da etkiledi. Artan taleple bazı ikinci el otomobillerin sıfır değerinden bile pahalıya satıldığı durumlar oldu. Ancak sıfır araçların piyasaya girmesiyle ivme tersine döndü. İkinci el piyasasında fiyatlar düşerken, galericiler araç almanın tam zamanı olduğunu söyledi.

'İKİNCİ EL PİYASASINDA ŞU AN EN UYGUN ZAMAN'

İkinci el otomobil alım satımı yapan firma sahibi Egemen Kurtçu (37), "İkinci el piyasası şu an araç almak isteyenler için en doğru zaman. Sıfır araçlar ülkeye girmeye başladı. Geçen ay 90 bin TL'ye sattığımız bir araç bu ay 82 bin TL'ye düştü. Yüzde onluk bir düşüş söz konusu. Ancak daha fazla düşeceğini de düşünmüyorum" dedi.

'MEVCUT PİYASA FİYATI YERİNE OTURUYOR'

İkinci el otomobil satış sorumlusu Muharrem Varol (32), "Pandemi falan derken sıfır araç piyasası oldukça daralmıştı. Taleplerden dolayı fiyatlar sürekli ikinci elde yukarıya çıkmıştı. Sıfır araçlar ülkeye giriş yapmaya başladı. Bu dönemde sıfır araç satışlarımız oldukça arttı. Piyasa suni bir şekilde yükselmişti. Mevcut piyasa fiyatı yerine oturuyor" diye konuştu.

İkinci otomobil fiyatlarında son durum! Fiyatlar düştü, araç almak için en uygun zaman

FİYATLAR TEKRAR YÜKSELMEDEN ALMAK İSTEDİLER

İkinci el otomobil almaya gelen emekli öğretmen Nizamettin Gören, "Şu an fiyatlar daha uygun. Pandemi bitince fiyatların artacağını düşünüyorum. Onun için fiyatlar artmadan otomobil almaya geldim" dedi.

Cep telefonu satışı yapılan dükkan sahibi, evli ve 1 çocuk babası İsmail Koç (37), "Fiyatlara baktık. Sıfır aracın gelmesiyle piyasada fiyatlar düşmüş. Fakat istediğim aracı bulamadım. Daha önce araç satmıştım. Birkaç ay önce fiyatlar nedeniyle alamamıştım. Bakınıyorum" diye konuştu.

İkinci otomobil fiyatlarında son durum! Fiyatlar düştü, araç almak için en uygun zaman2

Ayakkabı firmasında çalışan evli ve 1 çocuk babası Erkan Yılmaz (44) ise, "Fiyatlar düşünce otomobil bakmaya geldim. 170 bine kadar bütçem var. İkinci aracım olacak. Bunu eşime almak istiyorum. Pandemi nedeniyle toplu taşıma araçları kullanmasını istemiyorum" dedi.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 112 yorum
Galericiler mi demiş tekrar yükselecek diye? Sakın ha aldanmayın tüm 2. El piyasası normal seyirde devam eder.
Aracımın değeri 230-250 bin ama nette bakiyorum 310 ile 350 bin arasi fiyat istiyorlar. düşmüş fiyati bu mu .
@yildiz_oguzhan_1991 tamam o zaman sat bana alıyorum 230 bine hadi bakalım
@yildiz_oguzhan_1991 Boş yapma sana satınca kendi ne alacak adam doğru söylüyor işte hurda araçlar 60-70 bin tl
ne düşmesi şahin 30 bin olmuş
daha düşmesini düşünmüyormuş satamazsan düşeceksin napacaksın 20 yaşında arabalar 50 60 bin lira ...
senin kafanmi guzel bos paket clio olmus 160 bin . 2.ci elin duseceginimi zannediyon. istedikleri kadar sifir arac uretsinler farketmez sifir fiyatlari dusmeden 2. el dusmez.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler