İkinci el otomobilde yeni dönem başlıyor!

İkinci el otomobil alım satım işiyle uğraşan kişiler için yetki belgesi alma süresi 31 Ağustos 2020’ye kadar uzatılırken, “al-sat” adı verilen uygulamanın sona erecek olması galerici esnafını sevindirdi. Son dönemde 0 kilometre otomobilde piyasa fiyatlarının yükselmesiyle birlikte işleri açılan galerici esnafı, yönetmeliğin değişmesiyle birlikte 2. el otomobilde güvenilir satış ortamının oluşacağını belirtti.

Sıfır kilometre 2019 ve 2020 model araçların piyasa fiyatlarındaki artık tüketicileri 2. el otomobile yöneltti. 2. el otomobildeki satış rakamlarının özellikle 2019’un son aylarında patlamasıyla birlikte 2019 yılının en karlı yatırımı da 2. el otomobil satışları oldu. 2. el otomobil piyasalarındaki hareketlilik ise galerici esnaflarını mutlu etti.

İkinci el otomobilde fiyat yükselişi ne zaman bitecek?

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 138 yorum
yahu bu insanlari dolandiran zaten sizlersiniz bu 2. el piyasasini bu kadar yükseltende sizlersiniz kıme ne anlatiyorsunuz.Şu dünyada 1. galerici 2. hayvan tacirine inanılmaz.
emlakçı yi unutmussun
@kubilay_karademir_1990 Aynen normal bir vatandaştan kusursuz arabasını pazarlarken alem eder kulem eder yerden yere vurur arabayı kötüler ölü fiyata alır araba eline geçtimi altından daha kıymetli olur faiş rakamlara satar bozuk satığı arabanında garantisi noterde parasını alıp imza atıca biter.
km düşüren başta galericiler tabi hepsi değil!
haklısın. galerici alırken çamurluk boyalı diye fiyatta 10 bin kırar satarken plastik diye söylemez bile.daha neler neler. insanları galericiye mahkum etmeyin arkadaş.
@farabix13 1. sıra öğretmenler 2. polis ;)
Kardeş arabayı galericiden başkası satamaz demiyor. Kendi arabani sat. ama bazı insanlar bunu ikinci meslek haline getirmiş durumda.Bir öğrermen yılda 11 tane araba alıyor 10 tane satıyor. Sen de saniyorsun ki Öğretmenden satilik..evet adam öğretmen ama Galerici olmuş
@farabix13 gardaşım alnından öperim birde emlakçılar var.
senede iki araba satıp insanların yüzü gülüyodu biraz onuda çok görmeyin insanlara!!!
ceza alacak yer bırakmadınız insanlarda sanırım bir ekip kurulmuş bu milletten nasıl para koparırız onun çalışmasını yapıyor
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler