Güneysu'da, 'Erdoğan' turizmi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ana- baba ocağı Rize'nin Güneysu ilçesi, turizm destinasyonu haline geldi. Son yıllarda yapılan turizm yatırımlarıyla ilçede, yerli- yabancı turistler ağırlanmaya başlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın memleketini görmek isteyenler, Güneysu'ya gelerek, Arapdüzü Doğa Parkı, Handüzü Yaylası ve Kıbledağı Dua Tepesi'ni geziyor. Ziyaret edilen yerler arasında Erdoğan'ın Merkez Mahallesi'ndeki 2 katlı, ahşap- taş karışımı, yöre mimarisini yansıtan evi de bulunuyor. Ziyaretçiler, evin fotoğrafını çekip, 'selfie' yapıyor. Turistler, en fazla ilgiyi ise Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bin 160 rakımlı Kıbledağı zirvesinde 3 yıl önce açılan ve senenin büyük bölümü sis bulutuyla kaplı Dua Tepe'deki camiye gösteriyor. Cami, Erdoğan'ın isteği üzerine, Üsküdar Şemsi Paşa Camii'nin benzeri olarak inşa edilmişti.

Yerli ve yabancı turistler akın ediyor

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
Çok yakında türbeye çevirirler..
dağın başına yapılan o gösterişli cami israftır...
Alnı secdeye değen bir kişi varsa onu israf sayamazsınız. Câmiler bağışlarla yapılır. devletin parası olsa onda hıristiyanın yahudininde hakkı var diye bilirsin.
Güneysu cennet parçası da neden oraları terkedip batıdaki illere göçüyorsunuz o zaman.!? Sahip çıkın yerinize yurdunuza.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler