Dolarda 'Trump' hareketliliği

ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye yönelik yeni yaptırım paylaşımları dolar/TL'yi hareketlendirdi. Yeni haftaya bu sabah 5.89 seviyelerinden başlayan dolar/TL, ABD Başkanı Donald Trump'ın açıklamalarının ardından 5.93'ün üzerini gördü. Borsada kayıp yüzde 5'i aşarken endeks 93.600 seviyelerine kadar indi.

 Dolarda 'Trump' hareketliliği

Barış Pınarı Harekatı ve ABD'den gelen açıklamalarla hareketlilik kazanan dolarda, ABD Başkanı Donald Trump'ın son paylaşımlarının ardından yükseliş gözlendi.

DOLAR NE KADAR?

Yeni haftaya bu sabah 5.89 seviyelerinden başlayan dolar/TL, ABD Başkanı Donald Trump'ın açıklamalarının ardından 5.93'ün üzerini gördü. Kur böylece 26 Ağustos'tan beri en yüksek seviyeyi gördü.

BORSADA KAYIP YÜZDE 5'İ AŞTI

Güne düşüşle başlayan borsa ABD Başkanı Trump'ın yeni tweeti sonrası düşüşünü daha da hızlandırdı. Borsada kayıp yüzde 5'i aşarken endeks 93.600 seviyelerine kadar indi.

Saat 17:00 itibariyle; BIST 94.215 (yüzde -4,8) ve dolar/TL 5.9350 (yüzde 0,87) seviyesinde yer alıyor.

Trump, "Türkiye'ye büyük yaptırımlar geliyor. İnsanlar NATO üyesi Türkiye ile savaşa gireceğimizi gerçekten düşünüyor mu? Hiç bitmeyen savaşlar sona erecek! Bunlar Türkiye ve Avrupa ülkeleri tarafından kolaylıkla yeniden yakalanır, ancak hızlı hareket etmeliler" ifadelerine yer verdi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
Mehmetcigimiz savaşırken bu durumdan faydalanıp para kazanmak için dolar alanlar ben türküm milliyetciyim demesin...
onu Mehmetçiği siyaset için kuduzlarin arasına atanlara söyle o doları alacak para bir onlarda mevcut halk kendi karnını zor doyuruyor teneke
@gkslcs Türkiye'yi tanımadığın belli. Biz gerekirse aç kalırız ama vatanı 1 dolara satanlardan olmayız. Dolar alan açık söylüyorum vatana ihanet içindedir. Bunu söyleyene teneke diyen de olsa olsa dolarcıdır...
bi osmanlı tokatı atarsak görür onlar ....)))))
Bi kere rahat bıraksalar da 7.5 liralara çıksın bir daha bu halk bulaşmaz bu dolara herkes dolar almış!
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler