Seçim sonrası dolar ne kadar oldu? İşte son durum

Dolar, seçimin ardından ilk işlem gününe hareketli başladı. 5.70 seviyelerini test eden dolar/TL, ardından 5.50 seviyelerine doğru geri çekildi. İşte dolarda son gelişmeler...

Seçim sonrası dolar ne kadar oldu? İşte son durum

Dolar/TL cuma günü 5.5807 TL'den yaptığı kapanışın ardından, 31 Mart yerel seçimlerinin yapılmasının ardından hareketli başladı. YSK Başkanı Güven saat 10:15'te yaptığı açıklamada; "Şu an itibarıyla Ekrem İmamoğlu 4 milyon 159 bin 650 bana gelen rakam. Binali Bey'in 4 milyon 131 bin 761 oyu sisteme tanımlanmış vaziyette. İtiraz süreçleri devam ediyor" dedi.

Cuma kapanışta 5.5781 seviyesinde olan kur, bu sabah en yüksek 5.7016 ve en düşük 5.5190 seviyelerini gördü. Kur saat 17:30 itibariyle 5,5403 seviyesinde yer aldı.

Euro/TL ise 6,2372 civarında işlem gördü.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan seçim sonuçlarına ilişkin Ankara'da AKP Genel Merkezi'nde yaptığı "balkon konuşmasında" önümüzdeki 4.5 yılda herhangi bir seçim olmayacağını belirterek, bu dönemi reform için kullanacaklarını söyledi.

Erdoğan yapısal reformlarla daha sağlam bir ekonomik mimariyi inşa edeceklerini, serbest piyasa ekonomi kurallarından taviz vermeden hedefleri doğrultusunda oluşturdukları güçlü ekonomi programını dikkatle hayata geçireceklerini belirtti.

Ata Yatırım Araştırmadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cemal Demirtaş, İstanbul ile ilgili net bir açıklama gelmesi durumunda piyasaların daha net olacağını belirterek "Piyasalar da buna göre yönüne bakacaktır. Ancak şu anda seçimin sonucunda yapılan açıklamalar 4.5 yıl seçim olmayacağı yönünde. Bunu da piyasalar olumlu algılayacaktır" dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak twitter'dan yaptığı açıklamada "Seçim geride kaldı. Bizim için ana gündemin ekonomide reform ve değişimin olduğu 4.5 yıllık kesintisiz bir dönem başlıyor." ifadelerini kullandı


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
REİS ENİŞTE ILE BU İŞLER COK ZOR EKONOMIYI ELE ALMANIN ZAMANI GELDI BENCE
@rankblood pardon ama 17 senedir reis başımızda değil miydi???
@rankblood ama yol yaptılar?
@fatih_aksut_1985 2013 e kadar bir sorun da yoktu ama iyi gidiyordu hersey
Tayyip erdoğanın genel seçimleri kaybettiği gün dolar 3 liraya düşer. Neden mi ? Tüm yabancı yatırımcıları bu sert tutumdan dolayı kaçırdık. Doların yükselmesinin altındaki en büyük nedenlerden biridir bu. Bunlar gittikten sonra güçlü bir hükümet kurulursa işte o zaman Türkiye uçuşa geçer..
@serdar_akdeniz_1983 konuştu ekonomi profesör u
@serdar_akdeniz_1983 aynen katılıyorum ama bu adam secimle gitmez
BURASI ÇOK ÖNEMLİ BURASI COK ÖNEMLİ. OLMUYOR SAYIN BAKANIM. ISRAR ETMEYİNNN
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler