Unicredit 8 bin işçi çıkaracak

İtalya’nın önde gelen bankalarından Unicredit, 2020-2023 döneminde yaklaşık 8 bin işçiyi çıkaracağını ve 500 kadar şubesini de kapatacağını bildirdi.

Unicredit 8 bin işçi çıkaracak

Milano merkezli bankadan yapılan yazılı açıklamada, İtalya, Almanya ve Avusturya’ya yoğunlaşmak üzere 2020 il 2023 arasındaki dönemde, personelin yüzde 12 oranında düşürüleceği, şubelerin de yüzde 17’sine denk gelen bölümünün kapatılacağı ifade edildi.

İtalyan basınına yansıyan haberlerde, bankanın toplamda 8 bin kadar işçiyi çıkaracağı, bununla birlikte bankanın iş gücünün yüzde 9’una denk gelen yaklaşık 500 şubesini de kapatacağı kaydedildi.

Bütünleştirme maliyetlerinin toplamda 1,4 milyar avroyu bulacağı, bunun 1,1 milyarının İtalya’yı ilgilendirdiği, 0,3 milyarlık tutarının ise Avusturya ve Almanya’yı ilgilendirdiği belirtildi.

UniCredit geçen hafta da Koç Topluluğu ile Yapı Kredi ve Koç Finansal Hizmetler’deki payların devirleri ile aralarındaki ortaklık sözleşmesinin feshini kapsayan anlaşmaları imzalamıştı.

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Avrupa Birliği niye kurdunuz şimdi altından kalkamiyorsunuz değil mi?Beter olun beter...
Artık neredeyse tüm insanlar şubelere gitmeden dijital bir şekilde işlerini hallediyorlar. Yapay zeka kısmı da devreye girdiği için diyeceğim o ki "Çember daralıyor beyler"
@kadelus 1. sırada çağrı merkezi çalışanları ve kasiyerler . 2. sırada özel güvenliklerin %99'u , 3. sonrada makine operatörleri vs %50si işsiz kalacak herşey otomasyon ve yapay zekayla yapılacaktır.
8000 kişi aylık 2000 eurodan eder yıllık 240 milyon euro bu kadar bile kazançları yok çünki varın gerisini siz düşünün
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler