AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten asgari ücret açıklaması

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik asgari ücrete ilişkin “Eminim ki bütün taraflar optimum, herkes için faydalı olan bir noktada hem sistemin sürdürülebilmesi hem de kendileri açısından yararlı gördükleri bir noktaya ulaşabilmeleri açısından bunu da aynı mutabakatla gerçekleştirirler diye bir umudumuz var. Mümkün olan en iyi mutabakatı aramak, belli bir diyalogla bu noktaya ulaşmak şeklinde bakanlığımızın büyük bir hassasiyet gösterdiğini biliyorum” dedi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un asgari ücret tespit komisyonunda yaptığı açıklamayı eleştiren Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın sözlerine yönelik Çelik, şunları dedi:

“Bakanlık, işçi ve işveren kesimi kendi pozisyonunu tabi ki açıklayacak. Çeşitli belgelerde, çeşitli siyasi süreçlerde, müzakere zeminlerinde ortak bir noktada çözüm bulunmasıyla ilgili bir yaklaşım var. Bakanlığın yaklaşımı da burada, sosyal taraflarla, bütün bu hadisenin bileşenleriyle mümkün olan bu azami noktaları yakalayabilmek. Görüşmeler devam ediyor. Geçmişte de hiç kimsenin dediği tam olarak olmuyor. Eminim ki bütün taraflar optimum bir noktada, herkes için faydalı olan bir noktada hem sistemin sürdürülebilmesi açısından hem de kendileri açısından yararlı gördükleri bir noktaya ulaşabilmeleri açısından bunu da aynı mutabakatla gerçekleştirirler diye bir umudumuz var. Şu anda bakanlığımızın da bu konuda büyük bir hassasiyet gösterdiğini biliyorum. Mümkün olan en iyi mutabakatı aramak, belli bir diyalogla bu noktaya ulaşmak şeklinde.”

"BU 3 TARAFIN DİYALOĞU İLE VARILACAK BİR MUTABAKATA BAKAR"

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay’ın 2 bin 578 TL'nin altında bir miktar için asgari ücret masasına oturmayacaklarının sorulması üzerine Çelik, “Ekonomik gündemlerle ilgili kendi çalışmamızı yapıyoruz. Çeşitli rakamların tespit edilmesi konusu, Türkiye’nin göstergelerinin değerlendirilmesi konusu ama bu bakanlık, işçi ve işveren bu bileşenler arasında gerçekleşecek bir konu. Böyle bir müzakere sürecine bizim önerimiz şudur gibi bir yaklaşım ortaya koymamız doğru olmaz. Bu 3 tarafın diyaloğu ile varılacak bir mutabakata bakar” değerlendirmesini yaptı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 132 yorum
Elektriğe, doğalgaza, akaryakıta ve bir çok gıda ürününe %30-50 arası zam yaptınız. Ücret artışı yaparken yaptığınız bu zamları unutmayın !
millet vekilleri ne kadar zam aldıysa aynısını versinler
kanla beslenen vampirler
hayret.. "zamlıbaykus_25" bu konuda yorum yapmamış !
boşverin siz herseyin en kralini yiyin icin ülke babanizin gibi at kosturun.gariban sürünsün kimin umurunda.Dinle kandirip gene oylarini alirsiniz nasilsa.
@r.etkar Bu beyinsizlikle bu millet düdüklenmeye daha uzun yıllar devam eder..2020 de ekmek bile almakta ciddi zorluklar çekilecek..beyinsizliğin sınırı olmayan ülkede yaşıyoruz.
@r.etkar bende tam onu diyecektim, her ota b.a yorum yapan trollbaykuş böyle durumları es geçiyor...optimum,maximum..sallayın bakalım milleti daha ne kadar yiyeceksiniz..
IŞIMIZ BUNLARLA ÇOK ZOR
Tam üzerine basmışsın kardeşim
MİLLETVEKİLLİ MAAŞLARININ ONDA BİRİNİ ALIYOR ŞÜKREDİYOR !!!! BUNLARI ÖNCE UYANDIRMAK BİLGİLENDİRMEK GEREKİR !!!!
Artık zamların olmaması için hükümetle ayrıca bir oturum yapılmalı ne zaman asgari ücret artıyor akıbetinde peş peşe zam yağmurları başlıyor..
@maslan_1980_giphi nereden çıkaracaklar o paraları başka türlü dostum? İşçiyi, milleti düşünen bir hükümet oldu mu hiç? Daima patronları korurlar. Lafa gelince de biz millet için çalışıyoruz.
Bu adamı kim sözcü yaptı acaba?
@yildirim_u_1992 seçmenler
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler