Bakanı Selçuk açıkladı! 1000 ASDEP personeli alımı ilanı bu hafta yayınlanacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk "1000 ASDEP personeli alımı için ilanımız bu hafta yayınlanacak ve gelecek haftaya başvurularımızı almaya başlayacağız." açıklamasını yaptı.

Bakanı Selçuk açıkladı! 1000 ASDEP personeli alımı ilanı bu hafta yayınlanacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, atamalara ve personel alımlarına ilişkin açıklamada bulundu.

Selçuk, "1000 Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) personeli alımı için ilanımız bu hafta yayınlanacak ve gelecek haftaya başvurularımızı almaya başlayacağız." dedi.

Bakan Selçuk, şunları kaydetti:

"2 bin 313 sözleşmeli, 322 kadrolu personel alımımız ÖSYM tarafından duyurulacak ve başvurular da alınmaya başlanacak. 1000 işçi alımı için ilgili ilan önümüzdeki hafta İŞKUR tarafından yapılacak."

Bakan Selçuk, "Engelli atamalarını, kotaları dolduğu sürece aralık ayında gerçekleştireceğiz." ifadelerini kullandı.

KAYNAK:AA

ASDEP NEDİR, KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

ASDEP, aile ve bireylerin sosyal yardım ve sosyal hizmetlere olan ihtiyaçlarının tespiti, ihtiyaca göre sosyal yardım ve sosyal hizmet modellerin planlanması ve uygulanması, gerektiğinde diğer kamu hizmetlerinden (eğitim, sağlık, istihdam vs.) yararlanılmasının sağlanması amacıyla sürecin tüm aşamalarında rehberlik ve danışmanlık hizmetlerini de içeren bir programdır.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
burdan sayın başkanımaza bi soru sormak istiyorum geçen konuşmanızda eyt ler için dedinizki imkansız tamam güzel diyosunuz başkanım bize 60 yaşına kadar iş bulun çalışalım artık piyasa yaşlı almak istemiyor bunu benden daha iyi biliyorsunz saygılar ...?
isiniz gucunuz devlette yeni kadrolar bulup o kadrolara kendi yandaslarinizi yerlestirmek....en buyuk isveren devlet oldu. hani devlet kuculecek ve tasarruf sistemi gelecekti
Devlete alınan personel katma değer sağlamıyor.Üretim yapacak iş yerleri açmak gerekiyor.Bu hukumette sadece yandaslara yol,hastahene,millet bahcesi yaptırıyor.Sonuç ortada gençler hayal kuramıyor.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler