Bursa'nın köklü dev firması Kafkas konkordato ilan etti

Faaliyetlerine 1930 yılında başlayan Bursa'nın köklü firması Kafkas'ın konkordato ilan ettiği öğrenildi. Kafkas’a yasa gereğince geçici konkordato mühleti verildi.

Bursa'nın köklü dev firması Kafkas konkordato ilan etti

Kestane şekerinde Türkiye'nin tanınmış markası Kafkas, konkordato talebinde bulundu. Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalı'nda 27 Haziran'da yayımlanan Bursa 1. Asliye Ticaret Mahkemesi'nin konu ile ilgili kararında şu ifadelere yer verildi:

"Davacılar İnci İnhal, Kafkas Pasta Şekerleme San. ve Tic. A.Ş. tarafından adî konkordato talep edilmiş ve İ.İ.K.'nın 286'ncı maddesinde belirtilen belgelerin eksiksiz olarak sunulduğu belirlenmiştir. Yasa gereğince geçici konkordato mühleti verilmiş, tensiben alınan kararların bir kısmının ilanı gerekmiştir."

89-yillik-bursali-kestane-ureticisi-kafkastan-konkordato-talebi-_4417_dhaphoto2

1930 YILINDA KURULMUŞTU

Kafkas’ın kurucusu Ali Şakir Tatveren, 1930 yılında Kafkas Kolektif Şirketini kurarak ilk dükkanını Bursa’da Atatürk Caddesi’nde açtı. Tatveren’in 1957 yılında vefatı üzerine şirket yönetimine eşi Nedret Tatveren ve çocukları Alparslan, Atilla ve Yüksel Tatveren geçti. Pasta ve şekerleme yapımında aranılan isim olan Kafkas, karyoka adıyla çıkan üzeri çikolata kaplı kestane şekerlemesi ile de tanındı. 1970’lere doğru artan talebi karşılayabilmek için teknolojik altyapısını yenileyen Kafkas, 1980’li yıllarda kestane şekerinin türevlerini yapmaya ve Bursa dışına bayilik vererek markalaşma yolunda ilerlemeye başladı. 1995 yılında Kafkas’ın şirket yapısı AŞ’ye dönüştü. 100’ün üzerinde farklı ürün çeşidine sahip Kafkas, bugün dördüncü kuşağın yönetiminde. Yaklaşık 20 bin metrekarelik alanda faaliyet gösteren Kafkas, yılda 700 ton kestane işleme kapasitesine sahip.

KAYNAK:DHA

89-yillik-bursali-kestane-ureticisi-kafkastan-konkordato-talebi-_4417_dhaphoto4

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 61 yorum
yok canım. enflasyon bile eksi çıkarken ne macerası bu. herşey çok güzel...me me meee
Kestane şekeri değil sanki altın satıyorlardı. Ürünleri heryede çok pahalıydı ilk kurulduklarında gayet makul fiyatlarla bol ve lezzetli kestane şekeri yiyorduk. Son yıllarda ürünleri hem çok pahalı hem de kalitesizleşmişti. Ondan batmışlardır.
1930 da kurulmuş dayı.. ilk yıllarında nasıl yiyordun ki?
Doğru üretimde sıkıntı yok
TATLI TATLI YEMENİN ACISI 10 KAZANIP 20 HARCARSA SONU
@gumkad63 ülkenin durumdan hala bi habersiz yorum yaptı bal kabagı modundasınız.
@gumkad63 bal kabağı ülkenin durumu ile ilgili değil adam yok satıyor tamamen ailevi sorunlar anladın
@gumkad63 ülkenin durumundan ziyade yeni bir kazanç kapısı oldu konkordato battım diye devletten yüklü miktarda yardım alıyorsun ama işletme yine kendilerinin elinde ..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler