Emeklilere 1000 TL ikramiye ne zaman verilecek? Tarih belli oldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, 'Emeklilere 1000 TL ikramiye ne zaman verilecek?' sorusuna yanıt verdi. Bakan Sarıeroğlu emeklilere bin liralık bayram ikramiyesinin haziran ayının ilk haftasında ödeneceğini açıkladı.

Emeklilere 1000 TL ikramiye ne zaman verilecek? Tarih belli oldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Anneler Günü dolayısıyla AK Parti Kadın Kolları İl Yönetimi ve İlçe Yürütme Kurulu üyeleri ile Keçiören'deki bir tesiste düzenlenen programda bir araya geldi.

Anneliğin en ulvi duygu olduğunu dile getiren Sarıeroğlu, başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerin anneler günü kutladı.

Soma'da 301 işçinin hayatını kaybettiği maden faciasının üzerinden 4 yıl geçtiğini anımsatan Sarıeroğlu, "Evlatlarını orada kaybeden annelerimiz var. Onlara da sabırlar diliyorum. Bu anlamda kaybettiğimiz 301 canımızı da buradan rahmetle yad ediyorum. İş sağlığı ve güvenliği konusunda tavizsiz şekilde yolumuza devam ediyoruz. Bu anlamda gerek denetim ve rehberlik faaliyetlerimiz, gerek mevzuat çalışmalarımız ve sosyal paydaşlarımızla yaptığımız iş birliğiyle iş kazalarının azaltılmasıyla alakalı da güçlü çalışmalarımızı sürdürüyoruz." dedi.

Ülkenin geleceğini inşa eden annelerin hayatın her alanında mutlu, huzurlu ve etkin olabilmesi için AK Parti olarak ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini vurgulayan Sarıeroğlu, sahip oldukları samimi duygular neticesinde Türkiye'yi büyüttüklerini, istihdamda rekorlara imza attıklarını ve reform niteliğinde düzenlemeleri hayata geçirdiklerini bildirdi.

Sarıeroğlu, Türkiye'nin iddiası, büyük hayalleri olan ve bu büyük hayallere de ulaşmayı hak eden bir ülke olduğuna işaret ederek, şöyle devam etti:

"Ülke olarak yakın dönemde çok badire atlattık. Terör olaylarına maruz kaldık, 15 Temmuz gibi ağır bir darbe girişimini atlattık. Rabbim bir daha böyle sınavlardan bizleri geçirmesin. Diğer taraftan terörle mücadele kapsamında, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarıyla tüm dünyaya Türkiye'nin terörle terbiye edilemeyeceğini ve Türkiye'nin asla diz çöktürülemeyeceğini göstermiş olduk. Bu vesileyle ben tüm Mehmetçiğimizi minnetle yad ediyorum, şehit kardeşlerimizi rahmetle anıyorum, gazilerimize acil şifalar diliyorum."

'BU YIL İSTİHDAM ÇOK DAHA İYİ OLACAK'

Bakan Sarıeroğlu, Türkiye'nin 24 Haziran'daki seçimlerin ardından güçlü bir yürütme ve yasamayla tekrar atağa kalkıp daha da ilerilere gideceğini belirterek, şu değerlendirmelerde bulundu:
"Yerli ve milli sanayimizi geliştirmeyle, milli teknolojiyle hamlesi yapmayla ilgili hayallerimiz var. Milli İstihdam Seferberliği ile alakalı ortaya koymak istediğimiz yeni başarı hikayelerimiz var. Bunların nereden geçtiğini milletimiz biliyor, bu yönde de desteğini verecektir. Bu süreçte kadınların inancı, azmi, çalışması çok önemli. Bizim hiçbir seçim başarımız tesadüf olmamıştır. Bu başarıların yolu çalışmadan geçmiştir, alın teri akıtılarak olmuştur. Bu süreçte de çok çalışmamız gerekiyor. Her bir dakikamız çok önemli. Vatandaşlarımıza anlatacak çok şeyimiz var. Açıkladığımız reform paketlerini çok iyi anlatmamız gerekiyor."

Bayram ikramiyesinin emeklilerin en temel beklentisi olduğuna dikkati çeken Sarıeroğlu, "Allah nasip etti, inşallah haziran ayının ilk haftasında ödemelerimizi gerçekleştireceğiz. Bunlarla ilgili tam tarihleri de açıklayacağız. Emeklilerimize hem Ramazan Bayramı'nda hem de Kurban Bayramı'nda biner lira ikramiyeyle ilgili çok güçlü bir adımı atacağız. Birileri diyor ki 'biz dedik de oldu.' Öyle bir şey yok. Üç dört aydır masamızdaydı, gündemimizdeydi." dedi.

Titiz bir çalışma yürüterek kamudaki taşeron işçileri kadroya aldıklarını anımsatan Sarıeroğlu, 900 bine yakın kişinin kamuda istihdamıyla ilgili süreçleri tamamladıklarını bildirdi.

Sarıeroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde başlatılan Milli İstihdam Seferberliğinin devam ettiğine değinerek, istihdam anlamında bu yılın geçen yıldan çok daha iyi olacağına yürekten inandığını kaydetti.

Programa, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve davetliler katıldı. (AA)

Okuyucu Yorumları 68 yorum
53 yaşındayım bugüne kadar söz verince sözünde mutlaka duran sözünü tutan bir tek parti gördüm o'da ak parti diğerleri vaatlerini içtikleri sigara paketinin üzerine yazarlardı paket bitince çöpe atılır vaatlerde sigara paketiyle çöpe atılır unutulurdu taki birdahaki seçime kadar ak partiye sözünde durduğu yapamayacağını vadetmediği için teşekkür ederim sağ olsunlar var olsunlar
Lan seçimden seçime ağzınıza bir parmak bal çalıyorlar. Bırakın bu işleri
bugüne kadar yatmayan para neden şimdi yatıyor?
tabi yaşlıları hep böyle kandırın babama sordum oyunu kime vercen diye talip e vercem dedi daha adamın ismini bilmiyor
Engelli bakım parası alanları görmezden gelenleri bizde sandıkda gormeyecegız!
Memura da öğrenciye de asgari ücretliyede ver madem +7 büyüdün herkes nasiplensin emeklilerimize saygımız sonsuz ama bir onlara mı bayram? Eşit olmayı öğrenin artık Emeklilere verdiniz niyetiniz isrihdam falan değil en çok oy sayısı orda çünkü bugüne kadar vermeyişiniz de bunu kanıtlıyor!
Ak partiden Allah razı olsun yüzümüzü yine güldürdüler başka ne istelelimki herşey yolunda çok şükür...
İkramiye değil seçim rüşveti.
Seçim rüşveti alın ama oy vermeyin.
Emeklileri unutmayan bu hükümeti bizde sandıkta unutmayacağız.. Oyumuz RTE ve AKP dir..
parayıda alsak fikrimiz TAMAM,seçim rüşvetleri geri tepecek
ikramiyeyi alacam oyuda size daha vermicem
baktılarki papuç pahalı halka seçim öncesi rüşvet dağıtıyorlar..
Artık millet olarak yemiyoruz kusura bakmayın burada 1 veriyorsunuz yarın 10 alıyorsunuz bunları seçim için yaptığınızı bilmeyen yok seçimden sonra çökeceksiniz yine millete ayak oyunları yeter bu millete çektirdiğiniz...
1000 tlmi alır çatır çatır yerim.ama genede size oy vermem.TAMAMMI.
Yahu millete 800-900-1000 tl maaş bağlanıyor,, intibak yapın, ya da alt sınır bir taban belirleyin,,, sadaka değil, gerçekçi bir çözüm üretim, yüz tane yara var hangisine derman olacak bu 1000 tl.
Emeklilere hayırlı olsun..Ama EYT liler olarak hakkımız helal değildir..bu da böyle biline...Olmadı Reis...
chp bir maaş tutarı veriyor 1000 lira neki?
Emekli bu parayla artık Avrupa emeklileri gibi çıkıp dünyayı gezebilecekler...
seçim öncesi ne ikramı bu,eskiden kömür makarna şimdide para.1000 tl ye demekki değişecek çok insan var ülkemizde..yazık çok yazık
patron çıldırdııı
Emekliler 1000 liraya satmayın kendinizi de ülkenizi de sizin fiyatınız bu değil
Milleti dilenciye çevirdiler . Yaşlıbaşlı insanlarla dalga geçiyorlar .
ben almıyom.Sayın demirtaş 5000 verecek.kim bir kuruş fazla verirse oyum o partiye.
Vay be , seçim yatırımına bak.
Asgari ücret unutuldu asgari ücrete kimse bir söz söylemiyor
amma abartıyorsunuz sankı cebınızden tırılyon bagışlıyonuz
eyvah eyvah yeni zamlar yolda bunca yıl neredeydiniz eyyyyyyy akape chp verelim dediğinde bir ton laf demiştini şimdi ne olduda chp nin lafına geldiniz oy almak içinmi yok canım
Seçimden bir gün önce verin daha etkili olur.
ikramiye ödemesinin 15 Temmuz ile ne alakası var, anlamış değilim. 15 Temmuz'u biz değil, SİZ yönetenler devlet kadrolarını paylaşarak yarattınız. Halk olarak biz yaratmadık.Hem suçlusunuz hem de güçlüsünüz. Hesabını verecek olanlar da SİZlersiniz.
Artık çalışanlara yeni gelen hükümet verir
Cok cok cok merak ediyorum acaba secim olmasaydi bu sonuc bugün aynen cikarmiydi? Icimden bir ses Parayla oy satin almanin pesine dusen birileri var diyor yanlis miyim
İntibak Neden verilmiyor..Aylık olarak sadece Cumhurbaşkanının 100 milyona,1 Mil vekiinin 50 milyon maaşları olan ülkede ,insanlara 1600 l ye geçinin deme zulmudur bu .
Syn Sarıeroğlu 24 Hazirandan sonra istihdam daha iyi olacak ilerleme şaha kalkacak sözleriniz sanki muhalefet söylemi gibi ne dersiniz ....
bence seçimden 1-2 gün sonrasına denk gelsin,
çalışan memurlar ile ilgili bir gelişme yok mu?
memura ve asgari ücretliye yok mi?
sigortalı olmama rağmen sigortaya borçlu olduğum için bir çok ilacı paramla aldığımı çok iyi hatırlıyorum. 16 sene önce emekli parası 200-300 $ civarındaydı. biri dini bayramlarda emekli 250 $ emekli ikramiyesi alacak deseydi inanmazdım. allah ülkeme hep reis gibi ülke yönetecekleri nasip etsin.
biz iki bayramda birer maaş ikramiye artı kurbanda ilaveten 1 koyun parası alacakdık artık gerisini gelen iktidar verir
asgari ücret acıklayan yok
o 1000 tlyi alacağız ama oyum için söz veremem ha onu bilde öyle ver.seçim yatırımı olduğu besbelli oluyor.sen zamları 3 yaptınya kaybettin.10000 de versen oy yokartık tamam.bu parayı chp dediğinde verecektin.
Diğer Haberler