Herkesi ilgilendiren haber! Yeni kimlikle ATM’den para çekilebilecek

Yeni kimliklerle artık elektronik ortamda dokümanlar imzalanabilecek, ATM’lerden para çekilecek, ödeme yapılacak, noter ve sağlık hizmetleri alınabilecek.

Herkesi ilgilendiren haber! Yeni kimlikle ATM’den para çekilebilecek

Cumhurbaşkanlığı’nın 2020 Programına göre; Dijital Dönüşüm Ofisi; uygulamaya geçen elektronik kimlik kartına yönelik düzenleme çalışmalarını tamamlayacak. Çalışmayla kimlik kartının tüm kimlik doğrulama uygulamalarında kullanılması sağlanacak.

PİLOT İLLER VE KURUMLAR BELİRLENECEK

Bu çerçevede Kimlik Kartı Elektronik Kimlik Doğrulama Sistemi Yönetmeliği yayınlanacak ve uygulama için pilot kurumlar ve iller belirlenecek. Dijital Dönüşüm Ofisi, Ulusal Siber Güvenlik Stratejisi’ni de güncelleyecek.

'PROTOTİP GELİŞTİRİLECEK'

Milli Elektronik Mesajlaşma Platformu için yürütülen pilot proje kapsamında prototip geliştirilecek. Kamu kurumlarının Twitter, Facebook, Instagram gibi sosyal medya kullanımını düzenleyen rehber de ofis tarafından hazırlanacak.

SİBER SALDIRILAR NASIL ÖNLENECEK?

Dijital Dönüşüm Ofisi, yurt dışı kaynaklı siber saldırıları önlemek amacıyla Milli Elektronik Mesajlaşma Platformunu hayata geçirmeye de hazırlanıyor. Bu kapsamda kamuda siber güvenliğin koordinasyonu da Dijital Dönüşüm Ofisi çatısı altında toplanacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
Adım adım dijital köleliğe doğru gidiliyor.
Ne bekliyon A4 cıkarıp parmak basmayımı teknolojiye ayak uydur elindeki telefonda dijital
@cancan347 git gazete oku o zaman burda ne işin var
kimlik hırsızlığı ve kopyalamanın önüne geçin önce
Ehliyet, ruhsat ve benzer resmi belgeler de buraya işlensin.
kesinlikle katılıyorum, diğer tüm resmi evraklarda buna dahil edilebilsin.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler