İstanbul Havalimanı uçuş güzergahlarını kısalttı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Hüseyin Keskin, İstanbul Havalimanı'nın açılmasıyla birlikte uçuş güzergahlarının yüzde 8 kısaldığını belirterek, "Bu sayede, sadece İstanbul Havalimanı'nın uçuş sürelerinde her gün ortalama bin 300 dakikalık azalmayla yüzde 8 yakıt tasarrufu sağlanıyor." ifadesini kullandı.

İstanbul Havalimanı uçuş güzergahlarını kısalttı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Hüseyin Keskin, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, yaklaşık 1 milyon kilometrelik Türkiye hava sahasını yöneten DHMİ'nin, emniyetli hava trafik kontrol hizmetini "yakıt tasarrufu" ile bir araya getirmeyi başardığını bildirdi.

'GÜZERGAHLAR KISALDI, TASARRUF ARTTI'

İstanbul hava sahasının, yenilenen uçuş güzergahlarıyla havacılığı dünyada ilk sıralara taşıyan İstanbul Havalimanı başta olmak üzere bölgedeki tüm havalimanlarına ve transit uçuşlara başarıyla hizmet verdiğine dikkati çeken Keskin, şunları kaydetti:

"Marmara Bölgesi'nde yapılan yeni düzenlemeler sonucunda, İstanbul Havalimanı'nın açılmasıyla uçuş güzergahları geçmişe göre yüzde 8 kısaldı. Bu sayede, sadece İstanbul Havalimanı'nın uçuş sürelerinde her gün ortalama bin 300 dakikalık azalmayla yüzde 8 yakıt tasarrufu sağlanıyor."

Kaynak: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 58 yorum
güzelim Atatürk havalimanı boşa çıktı. Allah yaptığınız lüzumsuz masraflar için sizi bildiği gibi yapsın.
@volumes onuda geç bulgar hava sahası olduğu için elaleme para ödüyoruz uçak başına.kuşların göç yolu olduğu için tabi ahayatlarını bozduk ve her an bir uçakta düşebilir motora kuş girmesi sebebiyle pilotlar hep uyarıyor.artı oradaki ağaçların kesilmesi ile istanbulun hava türbülansı azaltıldı ve şehşirde kirli hava asla çıkamayacak içerden.havanın basıncının en yoğun olduğu yer o bölge ve o yüzden uçaklar kalkış ve inişlerde zorlanıyor.birileri zengin olsun kendi cepleri dolsun diye risklere bakarmısınız.sadece para için herşey...onursuzlar
Bilet fiyatlarına neden yansımıyor peki?
@tcmturk genel olarak yapılmıştır o hesap. izmir uçuşları 50 dakika iken 70 dakikaya çıktı mesela. yakıt arttı. fiyat arttı.
Neden fiyatlara yansımıyor??
@ejdefil44 yersen ticeret sanayi şt.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler