Memur ve memur emeklisi enflasyon farkı ne kadar olacak?

TÜİK Kasım enflasyon rakamlarını açıkladı. Enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından memur maaş zammında enflasyon farkı merak edilmeye başlandı.

 Memur ve memur emeklisi enflasyon farkı ne kadar olacak?

TÜFE’deki 6 aylık artış oranları, memur ve memur emeklilerinin enflasyon farkı ile eski SSK ve Bağ-Kur emeklilerine gelecek 6 ay için yapılacak zammı belirliyor. Her yıl ocak ve temmuz aylarında memur maaşlarına zam yapılıyor. Bu zam oranları TÜİK tarafından açıklanan enflasyon oranları kapsamında belirleniyor.

Kasım ayı enflasyon rakamları açıklandı ve memurların alacağı enflasyon farkı da belli olmaya başladı. Yılın ilk yarısının ardından Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim ve Kasım ayı enflasyonu toplamda yüzde 5.71 olarak gerçekleşti.
Aralık ayında TÜFE sıfır çıksa, yani hiç artmasa dahi emeklilere yılın başında yüzde 5.71 zam yapılacak.

Aralık ayı enflasyon rakamları 3 Ocak 2020 Cuma günü açıklanacak. Aralık ayı TÜFE rakamının açıklanmasının ardından memur ve emekli maaş zammı belli olacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 40 yorum
AKP Hükümetinin entrikaları bitmez.Maaş ve ücretlere az zam yapmak içimn enflasyonun gerçek oranının tam 10 katı altında bir oran bu.
nasil hak ediliyorsan öyle yönetilirsin
Bu enflasyon rakamlarına bakan beyimiz kendi bile inanmıyordur .
emeklinin cebine para girmeden elektirik su dogalgaz 100/40 zam geldi gıdayı saymıyorum 5.71 zam emekli gülsünmü ağlasınmı
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler