TESK'ten yanıltıcı kampanyalara düzenleme talebi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yapılan indirimlerinin gerçeği yansıtmadığını belirterek, 'Fiyatlar önce şişiriliyor sonra indirim adı altında ürünler satılıyor. Tüketiciyi yanıltan indirim kampanyalarına düzenleme getirilmeli.' ifadesini kullandı.

TESK'ten yanıltıcı kampanyalara düzenleme talebi

Palandöken, yazılı açıklamasında, kış gelmeden başlayan "kış indirimlerinin" gerçeği yansıtmadığını ileri sürdü.

Aldatıcı indirim kampanyalarının tüketicinin güvenini zedelediğini vurgulayan Palandöken, şunları kaydetti:

"Birçok büyük mağazada daha kış gelmeden kışlık ürünlere yüzde 50’ye varan indirim kampanyaları yapılıyor. Artık indirim sezonu diye bir sezon kalmadı. Fiyatlar önce şişirilip sonradan indirim varmış gibi ürünler eskisinden bile pahalıya satılıyor. Bu aldatıcı kampanyalar tüketicinin güvenini zedelediği gibi ekonomiye de zarar veriyor. Vatandaşları yanıltan ve piyasanın dengesini bozan indirim kampanyalarına düzenleme getirilmeli."

KAYNAK: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 38 yorum
biz değil devlet kontrol edecek bunu , konut kredisi düşüyor millet ev sahibi olsun diye , müteahhit ev sahibi ve diğer ortaklar, 200 bin olan evin fiyartını 350 bin e çıkarıyor, ekspertiz geliyor fiyatı 190 -180 bin diyor, sende gidip fahiş fiyattan kredi çekiyorsun. KISACASI KISASSA KISSAS, burda tek kaybeden yine biz oluyoruz, bankalar müteahhitler devlet güvencesinde milleti dolandırmaya devam ediyor,
BUNU YILLARDIR YAPIYOR SAHTEKAR GÖZÜ DOYMAZLAR YENİMİ UYANDIK..
tüm indirimler yalan
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler