Trafik cezalarında düzenleme yapıldı

Trafik cezalarının takibi ve tahsiline yeni düzenleme geldi. Düzenleme Resmi Gazete'de yayımlandı.

Trafik cezalarında düzenleme yapıldı

Trafik cezalarının takibi ve tahsiline yönelik düzenleme Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, cezanın yazıldığı tarihten sonraki bir ay içerisinde ödeme yapılmaması halinde, cezaya her ay yüzde 5 faiz uygulanacak. Ancak bunun da bir sınırı bulunuyor. Toplam tutar cezanın iki katını geçemeyecek. Ayrıca bu ceza, belli bir sürenin ardından haciz yoluyla tahsil edilebilecek.

15 GÜN İÇERİSİNDE İTİRAZ EDEBİLİRSİNİZ

İndirim konusunda ise bir değişiklik olmadı. Ceza tarihinden itibaren 15 gün içerisinde ödeme yapıldığında yüzde 25 indirim yapılacak. Yine haksız yere ceza yediğini düşünenler 15 gün içerisinde idari mahkemelere başvurabilecek. Bu süre içerinde itiraz edilmemesi durumunda ceza kabul edilmiş sayılacak.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
DEVLETİN PARASİ BİTİNCE BU ÇAKALLARİ SURUYORLAR PİYASAYA, YOKTAN YERE CEZA YAZİYORLAR. REFLEKTÖR YOK DİYE CEZA YAZDİLAR ALLAHTAN REVA MI ? HARAM OLSUN...
AKP vatandaşı soymayı iyi becerir
evet tulumbada su bitti.nerden ne buluruz derdindeler.arabana sinek konmuş cezaları başlar.
MADEM ÖYLE ESNAF ALACAĞINI ALAMIYOR O NİYE YOK ,EN SON MİLLETİN KIÇINDAKİ DON KALDI ONUDA ALIN BİRŞEY OLMAZ
Valla polislere makbuz verip şu kadar ceza kesene kadar mesai bitmez diyolarmis piliste mecburen ceza dosuyo asil suçlu hükümet gözünü trafikten gelecek paralara dikmis üretim olmazsa bir ülkede yakinda türlü vergiler gelirse sasirmamak gerek bende hakkını helal etmeyenlerdenim.Ne demiş şair inanlar layık oldukları gibi yönetilir.
acaba bütçesine ceza tahsilatı hedefi koyan sonra da bu hedefe ulaşmak için polisini asıl işinden alıp tahsildar olarak çalıştıran ikinci bir devlet yeryüzünde varmıdır? polis trafikte dolaşarak kuralları çiğneyenleri anında çevirip ceza uygulamalıdır.arabayı ağacın gölgesine çek geleni durdur evrak kontrolünden ceza yaz plakan çamurlu diye ceza yaz kemerden ceza yaz evrak noksanı giderilir ama yoldaki hatayı izleyip cezalandırmazsan cezası facia olur
Adamlar yemin etmiş milleti donuna kadar almayı...!!
@delimavi521 YAKINDA DONUNUN İÇİNDEKİ ARKA BÖLÜMÜDE ALIRLAR BU HALKIN BAZILARI ZATEN HİÇ İTİRAZ ETMEZ
Banada park yasağını ihlal ettiğim için yazılmıştı ama park ettiğim yerde oark yasağıyla ilgili en ufak bir işaret tabela yoktu ve cezayı aracın muaynesini yaptırmaya gittiğimde borcu var dediler diye öğrendim. Bu durumda kimi kime ve ne diye şikayet edeyim..? Allah sorsun hesabını.
@ahmetseyfettin benimde başıma geldi aynısı. kocaman bir yol ve bir çok park etmiş araç vardı. bende bıraktım bir köşeye. bıraktığım yerin yarısı kaldırım şeklindeydi ama asfalta paraleldi. Park yasak olmasa da '' yaya yolu ihlali '' gerekçesiyle yazdı malesef. sana da öyle olmuş olabilir
dünyanın hiç bir yerinde bu kadar ağır cezalar yok ya bu nasıl bir yönetim şekli be kardeşim yeter yeter
haksız yere ceza yediğini düşünenler 15 gün içerisinde idari mahkemelere başvurabilecek. Neden 15 gün , idari davalarda itiraz sürelerinin 30 gün olduğunu biliyorum. Bu ceza itirazı zaman yetmesinde kabul edilsin uğraşılmasın diye mi 15 gün olarak belirlendi.
valla haklısınız nediyeyim banada HAZİRAN AYINDA ZİNCİR YOK DİYE YAZMIŞLAR DI ELİMİZ MAHKUM ARABAYA BİNDİGİMİZ SÜRECE BUNLAR BAŞIMIZA GELECEKK
tebliği kanunda değişiklik şart
faiz haram değilmi yahu???
ülkenin düştüğü acizliktir bu durum ! asgeri ücrete zam yaparlar 3 kuruş geri alırlar 100 kuruş yazıklar olsun size ! her köşede hırsız gibi bekleyen radarlar yollarda konturollerde yok zincir yok saçma sapan şeylere ceza yazılır en sinir olduğumda bir arkadaşımın başına gelmiş camlara film serbest oldu tabi belli bir film numarasına kadar ama hala ceza yazıyorlar , serbest diyorsun ben ceza yazayım sen iptal ettir diyorlar :))
bu günler iyi günler nisanda verceğiniz karar çok önemli hayırda hayır vardır bakın güzel olacak
Diğer Haberler