Trafik sigortasında değişiklik Resmi Gazete'de yayımlandı

Hazine ve Maliye Bakanlığının Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında Tarife Uygulama Esasları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, trafik sigortasına ilişkin kamu hizmet alımları kapsamında, gizlilik ve güvenlik gerekçesiyle trafik tesciline tabi olmayan araçlara ilişkin poliçeler, Riskli Sigortalılar Havuzu kapsamı dışında tutulacak.

Trafik sigortasında değişiklik Resmi Gazete'de yayımlandı

Yönetmeliğin, aracı işleten kişinin değişmesine ilişkin maddesinde düzenlemeye gidildi. Buna göre, işletenin sahip olduğu yeni araca ilişkin bilgileri sigorta şirketine bildirmesi, sahip olduğu hasarsızlık indirim hakkının aynı türdeki araçlar için devam etmesi ve hakkında prim artırımı uygulanan işleten için düzenlenecek yeni sözleşmede prim basamağının kaldığı yerden devam etmesine ilişkin hükümler yürürlükten kaldırıldı.

Yönetmeliğin "Riskli Sigortalılar Havuzu Çalışma Esasları" bölümünde de değişikliğe gidilirken, buna göre, trafik sigortasına ilişkin kamu hizmet alımları kapsamında, gizlilik ve güvenlik gerekçesiyle trafik tesciline tabi olmayan araçlara ilişkin poliçeler ve sigortacılık prensipleri çerçevesinde basamak tespitinin yapılamadığı poliçeler havuz kapsamı dışında tutulacak.

1 EYLÜL'DE YÜRÜRLÜĞE GİRECEK

Yönetmeliğin yürürlükten kaldırmaya ilişkin hükümleri 1 Eylül 2019'da yürürlüğe girecek.

Kaynak: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 21 yorum
Bu sigorta işinde çok büyük vurgun var. Tarihi vurgun ... Hükümet bu işin içinde değilse herzamanki gibi uyuyor
@egg1 içinde içinde merak etme
para yok sigortaya zam var lakin ödeme kapsamını daraltıyoruz.
Yani
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler