Turizm araçlarında yaş sınırı 12'ye yükseltildi

Turizm taşımacılığında kullanılan araçlar için daha önce 10 olan yaş sınırı 12'ye çıkarıldı.

Turizm araçlarında yaş sınırı 12'ye yükseltildi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının "Karayolu Taşıma Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik"i Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, turizm sektöründe yolcu taşımacılığı yapan D1, D2 ve D3 yetki belgelerinde asgari kapasiteyi sağlayacak taşıtların 10 yaşından küçük olması şartı 12'ye yükseltildi.

Eşit rekabet ortamının sağlanması için sadece otobüsle yolcu taşıma imkanı bulunan B ve D türü yetki belgelerine en fazla 10 adetle sınırlı olmak üzere otomobil cinsi taşıtların ilavesine imkan sağlandı.

Yurt içi veya uluslararası ticari eşya taşımacılığı yapacak C2 yetki belgeleri için taşımacı lehine olacak şekilde asgari kapasite şartında iyileştirmeye gidildi.

Vatandaş mağduriyetlerinin önlenmesi için C2 yetki belgesine sahip olanların da yurt dışından eşya taşımalarına imkan verildi.

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
insanlar ölsün önemli olan birilerinin cebine girecek para
aloooooooooo millet millet... bu karar ile 3-5 otobüs şirketi para kazansın... millet kazalarda ölsün... milletin önemi yok... ben, hırsızımın cebini kollarım demek.... eeeeeeeee bunun sandığı da var ...o zaman görürsünüz kim hırsızları kollayanlara ne yapıyoruz...
eski 302 otobüsleri getirin daha iyi olur hem klima için artı yakit harcamazsiniz kendinden klimalı
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler