Zemin çalışması tamamlandı! Gümüşhane Bayburt Havalimanı 2020'de hizmete giriyor

Gümüşhane Bayburt Havalimanında zemin çalışması tamamlandı. Tamamlandığında yıllık 2 milyon yolcuya hizmet edecek havalimanının 2020 yılında hizmete alınması hedefleniyor.

Zemin çalışması tamamlandı! Gümüşhane Bayburt Havalimanı 2020'de hizmete giriyor

Bayburt'a 47 kilometre uzaklıkta Gümüşhane'nin Köse İlçesi Salyazı Köyü sınırları içerisinde inşaatı süren Gümüşhane Bayburt Havalimanında zemin çalışması tamamlandı. Pistin asfaltlanma aşamasına geçildiği Gümüşhane Bayburt Havalimanında çalışmalar, 150 kişilik ekip ve 100 araçla aralıksız devam ediyor. Tamamlandığında yıllık 2 milyon yolcuya hizmet edecek havalimanının 2020 yılında hizmete alınması hedefleniyor.

İnşaatın en büyük aşamalarından birisinin daha tamamlandığını, sahada 2,5 milyon metre küp dolgu yapıldığını kaydeden AK Parti Bayburt Milletvekili Fetani Battal , “Zemin sıkıştırma çalışmalarının sonuna gelindi. Daha sonra asfaltlama bölümüne geçilecek. Dolayısıyla 2020 inşaat sezonunun sonunda pist çalışmaları bitmiş olacak” dedi.

Havalimanının yapılması bölge halkını mutlu ederken Bayburt Üniversitesi öğrencilerinden Ahmet Kartal, “Adanalıyım. Buradan memleketime gitmek için yaklaşık otobüsle 21 saat yol gidiyordum. Şimdi havalimanı tamamlandığında 1,5 - 2 saatte uçakla gideceğim. Daha rahat olur bizde mutlu oluruz” diye konuştu.

Kaynak: İHA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 26 yorum
YILDA 2 MİLYON YOLCUYA HİZMET VERECEKMİŞ! GÜMÜŞHANE,BAYBURT NÜFUSLARI TOPLAMI KAÇ ARKADAŞ. UŞAK HAVAALANI GİBİ OLACAĞI KESİN.YAZIK HARCANAN PARAYA.
150 kişilik uçak ile günde 37 sefer yapar. aksi halde yine cebimizden para çıkar. o kadar da seferin olmayacağını yedi düvelde bilir.
200.000 dir o bir sıfır fazla olmus
yıllık 2m yolcu garantisi hımm. 20 bin giderse dua edin bayburtun nüfusu kaç?
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler