'Emekliye TOKİ kontenjanı yüzde 50'ye yükseltilsin'

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Mali Sekreteri Ömer Kurnaz, "Emeklilere TOKİ konutlarından kontenjan ayrılmasını sağlayan uygulamanın kapsamının genişletilmesini ve yüzde 25 olan kontenjan oranının yüzde 50'ye çıkarılmasını istiyoruz." dedi.

'Emekliye TOKİ kontenjanı yüzde 50'ye yükseltilsin'

Türkiye Emekliler Derneği Genel Mali Sekreteri Ömer Kurnaz "Emeklilere TOKİ konutlarından kontenjan ayrılmasını sağlayan uygulamanın kapsamının genişletilmesini ve yüzde 25 olan kontenjan oranının yüzde 50'ye çıkarılmasını istiyoruz" dedi.
Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Mali Sekreteri Ömer Kurnaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çok sayıda emeklinin ilerleyen yaşına rağmen halen bir ev sahibi olamadığını ve kirada oturmak zorunda kaldığını belirtti.

Her gün onlarca emeklinin uygun koşullarda konut sahibi olabilmek için kendilerine başvurduğunu dile getiren Kurnaz, bunun üzerine TOKİ ile iletişime geçerek projelerde emeklilere ayrı kontenjan ayrılmasını sağladıklarını söyledi.

'HER ÜÇ EMEKLİDEN BİRİ KİRADA OTURUYOR'

Uygulama sayesinde çok sayıda emeklinin yıllarca hayalini kurduğu bir eve sahip olduğunu ifade eden Kurnaz, şunları kaydetti:

"Alt gelir grubuna yönelik bu uygulamanın öncelikle emeklileri konut sahibi yapacak bir devlet politikası olmasını istiyoruz. Emeklilerimiz kiradan kurtarılmalı. Emekli aylıklarının ağırlaşan yaşam koşulları karşısında erdiği bu dönemde, kira bedeli en büyük gider kalemini oluşturuyor. Derneğimizin yaptığı Emekli Profili Araştırması'nda, her üç emekliden birinin kirada oturduğunu ve kira bedeli nedeniyle diğer harcamalarını kısmak zorunda kaldığını tespit ettik. Derneğimizin bir projesi olarak TOKİ'ye sunulan ve emeklilere TOKİ konutlarından kontenjan ayrılmasını sağlayan uygulamanın kapsamının genişletilmesini ve yüzde 25 olan kontenjan oranının yüzde 50'ye çıkarılmasını istiyoruz."

TÜED'in 1 milyona yakın üyesiyle Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşları arasında bulunduğuna dikkati çeken Kurnaz, TOKİ ile emeklileri konut sahibi yapmayı sağlayacak her türlü iş birliğine hazır olduklarını bildirdi.

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
BEN HÜKÜMET OLSAM, TÜM MEMUR VE MEMUR EMEKLİSİNE, ASGARİ ÜCRETLİYE YÜZDE 100 ZAM VERİRDİM. NİYE Mİ? PİYASA CANLANSIN,SİRKÜLASYON OLSUN DİYE. PİYASADA YAPRAK KIMILDAMIYOR.KEPENK KAPATAN KAPATANA.YANİ İFLAS. BİR ÇOK İLLERDE AVM' LER DE BİLE MAĞAZA KAPATAN VAR. ÇÜNKÜ AVM LERDE BOŞ.BU ŞARTLARDA ARABA VE EVDE ALMAK İMKANSIZ.ÖZELİKLE ARABA.AVRUPADA EN KRAL ARABA 40 BİN EURO YANİ ONLARA GÖRE 40.000 TL. BİZDE 150-200 BİN TL 20 EUROYA YANİ 20 TL YE ARABANIN YAKITI İ FULLENİYOR. BİZDE 400 TL ANCAK DOLUYOR.KISSADAN HİSSE.
Herşey doğru ama yakıt konusu hatalı olmuş. 1lt benzin 1.5 euro 50 lt benzin 75 euro şu anda
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler