Son dakika! Türk Eximbank kredi faiz oranlarını indirdi

Türk Eximbank TL kredi faiz oranlarını indirdi. İhracatçı KOBİ'lere verilen kredi faizi 1 puan, ekonomi değer kredi faizi 2 puan düşürüldü.

Son dakika! Türk Eximbank kredi faiz oranlarını indirdi

Merkez Bankası'nın dün politika faizinde 325 baz puan indirime gitmesinin ardından Türk Eximbank bugün TL kredi faiz oranlarında 2 puana ulaşan indirime gittiğini açıkladı.

Eximbank'tan yapılan yazılı açıklamada, ihracatçı KOBİ'lere verilen kredilerin faizinin yaklaşık 1 puan, ekonomi değer kredisi faizlerinin 2 puan düşürüldüğü belirtildi.

Banka açıklamasına göre ihracatçı KOBİ'lere ve yüksek teknolojili ürün ihracatı yapan firmalara yönelik olarak kullandırılan 1 yıl vadeli TL kredilerin faizi yaklaşık 1 puan indirimle yüzde 10.65'e düşürüldü.

Ekonomi Değer Kredisi (EDK) kapsamında Kredi Garanti Fonu (KGF) garantisi ile ihracatçılara kullandırılan TL kredilerin faiz oranları 36 ay için TÜFE artı yüzde 2 ve 48 ay için TÜFE artı yüzde 2.50 seviyesine düşürüldü.

Öte yandan Eximbank bülteninde önümüzdeki dönemde orta-uzun vadeli kredi kullandırımlarının hızlanması beklendiğine de dikkat çekildi.

KAYNAK: REUTERS

İŞ BANKASI DA KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARINI İNDİRDİ

Türkiye İş Bankası, konut kredisi faiz oranlarını 120 ay vadeye kadar yüzde 1,17'ye indirdi.

Türkiye İş Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre banka, konut alımlarının finansmanı amacıyla kullanılacak kredilerde 120 ay vadeye kadar yüzde 1,17 faiz oranı uygulayacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Ekonomiden bi haber bit iktidar bu kafayla 17 senede 80 senenin tüm birikimlerini yok etti,sattı yedi içti,Dakat hala aynı cehalet daha faizi bilmeyen,faizin enflasyonun nedeni olduğu gibi akla ziyan bir anlayışla şu an tek amaçları,Faizleri indirip,dışardan yüksek faizle aldıkları dövizi satarak dövizi baskı altına alıp uyguladıkları politikaları bir müddet daha devam ettirebimek sonrası mı hiç sormayın.Fakat şu an vatandaşa dövizden ümidini kestirip bu füşük faize mahküm ederek en uydurma enflasyon üstünden faiz vererek reel olarak vatandaşın birikimlerinin en az % 10 ile 20 sini iç etmek,
Butun gelir getiren kurumlarımızı araplara ve israile sattınız. IMF olan borç bitti. Sonra da söylediniz bu ülkede yazarkasalar atıldı. Bu yazarkasayı atanlarda onurluydu yazarkasayı attıranlarda. ABD 10 yıldan daha uzun süre sonra faiz oranları düşürüldü. Enflasyon %1 ya da %1.50. Biz her yil ihracat rekorları kiriyoruz. Ithalat rekorlarimizi da söyleyin. Kendi kendimizi bitirdik. Satacak birşey kalmayinca cari acikta tavan yapti. Dolar sadece 1 gece dayanabildi. 25 kuruş düştü 50 kuruş artis oluyor. Arkadasin tezi dogru sadece döviz satmak. Baska bir halt degil
Özellikle mevduat faizlerine dokunmayın, artık reel enflasyonun altına düştü. Bu pahalılıkta emekliler neyle geçinecek, kira fatura ödeyecek? Ayda 2 bin lira maaşla mı? Yoksa 60 yaşında adam iş mi arasın? Ya da üç kuruş sermaye ile işyeri açıp senesi dolmadan iflas mı etsin? Yoksa bilgisayarın başında hisse senedi mi kovalasın?
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler