Otomobil devi Toyota'dan Türkiye açıklaması

Toyota, kaza anında hava yastıklarının açılmadığı yönünde tespitler sonrasında dünya genelinde 3,4 milyon aracı servislere geri çağıracaklarını açıklamıştı. Toyota, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, söz konusu haberin Türkiye ve Avrupa'daki araçları kapsamadığını bildirdi.

Otomobil devi Toyota'dan Türkiye açıklaması

Toyota, bugün "Toyota 3,4 milyon aracını geri çağırıyor" haberinin Türkiye ve Avrupa'daki araçları kapsamadığını bildirdi.

Toyota, müşteri ve insan odaklı yaklaşımını her zaman göstermekte ve en küçük olası bir sorunu önceden önleme çabası içinde tüm imkanlarını hiçbir ticari kaygı taşımadan sonuna kadar kullanmaktadır." ifadelerine yer verildi.

DAHA ÖNCE NE OLMUŞTU?

Toyota, kaza anında hava yastıklarının açılmadığı yönünde tespitler sonrasında dünya genelinde 3,4 milyon aracı servislere geri çağıracaklarını açıklamıştı.

Toyota, 2.9 milyonu ABD'de olmak üzere geri çağrılacak 3,4 milyon aracın 2011-2019 arası üretilen Corolla, 2011-2013 arası üretilen Matrix 2012-2018 arası üretilen Avalon ve 2013-2018 arası üretilen Avalon Hybrid olduğunu duyurdu. Arızanın Takata tarafından üretilen hava yastıklarında tespit edilen yeni bir hatadan kaynaklandığını vurguladı.

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 23 yorum
Türkiye ye çok sağlam araçlar mı gönderdiniz yani onu mu anlayalım. yoksa zaten bunlarda tertip düzen bitmiş, sallayın gitsin diye mi düşünüyorlar!!!!!!
Türkiye ' de insan değeri olmadığı için sizi önemsemiyoruz demiş olabilir.
Türkiye'de şansa yaşandığını adamlarda bildiği için uğraşmak istememisler
Bende 2011 corolla var şimdi sorun varmidir
Kazada hava yastığı açılmazsa anlarız :)
servise götürsene kardeş ne bilelim biz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler