FİNANS

Altın analiz

Pozisyonunu burada kapatarak anaparasının yüzde 37’sini sadece 1 haftalık bekleme sürecince kazanç olarak elde edebileceği gibi riskini devam ettirerek pozisyonunu tutmak isteyecektir.

Altın analiz

Daha önceki analizlerimizde altın fiyatlarının 1612 dolar seviyesine kadar gerilemesinin alım fırsatı olduğunu belirtmiştik. Nitekim 1615 dolar seviyesinden açmış olduğumuz alım işlemi şuanda 370 pips karda ve altın şuanda 1652 dolar seviyesindedir. Ortalama kar hesabı gerçekleştirirsek örnek olarak 10.000$ yatırımı olan bir yatırımcının 1615’den açmış olduğu 1 lot alım pozisyonunda 1:100 kaldıraç oranını da düşünürsek yaklaşık 1 haftalık açık işlem neticesinde 3700$ kazanç elde etmiş olmaktadır. Burada yatırımcının kar tatminliği önemlidir.

Pozisyonunu burada kapatarak anaparasının yüzde 37’sini sadece 1 haftalık bekleme sürecince kazanç olarak elde edebileceği gibi riskini devam ettirerek pozisyonunu tutmak isteyecektir. Pozisyonu tutmak isteyenler ise ellerindeki alım işlemlerinin zarar durdur seviyesini başa başnoktasına çekebilirler. 1630-1610 dolar arasında kaybetmiş olurlar.

Finans piyasalarında yapılan hamleler ve hareketlerin psikolojik olarak devam ettiğini ve herkesin altın fiyatlarında düşüş beklemesiyle birlikte alım pozisyonların açılacağı konusunda sizlere bilgi vermiştik. Altın şuanda yukarı yönlü hareketine devam ederken satışların devam edeceğini düşünenlerle hararetli bir şekilde mücadele etmekte ve alış yönünde hareket etmek istemektedir. Eğer bu tutumunda başarılı olursa ilerleyen zamanlarda yeniden 1700 doların üzerinde hareketlerini seyredebiliriz. Bunun için haftalık grafikteki bollinger bandın orta kanal noktası olan 1678 dolar seviyesini geçmesi gerekmektedir.

Aksi takdirde yeniden gerileme gözlemlenebilir ve bu gerileme sarı madeni yeniden 50 günlük üssel hareketli ortinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri
tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize
uygun sonuçlar doğurmayabilir.


Geri Dön

En Çok Aranan Haberler