12 Ekim 2020 Pazartesi KAP haberleri... KAP'da halka arz olan hisseler hangisi? Son dakika şirket ve BİST haberleri!

12 Ekim Pazartesi günü Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda hangi haberlerin yayınlandığı araştırılıyor. Borsa İstanbul'da yayınlanan güncel haberler nedir yatırımcılar tarafından merak ediliyor. İşte 12 Ekim KAP haberleri ve şirketlerin halka arz açıklamaları...

12 Ekim 2020 Pazartesi KAP haberleri... KAP'da halka arz olan hisseler hangisi? Son dakika şirket ve BİST haberleri!

Koronavirüs salgınından dolayı yatırım yapan vatandaşlar, altın ve dolar gibi yatırım araçlarındaki hareketli seyirlerden dolayı hisse senetlerine yöneldi. Bu nedenle salgının etkisiyle artan küçük yatırımcılar da borsada kendini göstermeye başladı. Günlük olarak şirketlerin KAP haberlerindeki açıklamaları takip eden yatırımcılar, hangi şirketlerin Borsa İstanbul'da açıklama yaptığını ve hangi şirketlerin halka arz duyurusunu yaptığını araştırıyor. İşte 12 Ekim 2020 Pazartesi son eklenen KAP haberleri..

12 EKİM 2020 SON EKLENEN KAP HABERLERİ

Bugün KAP'da son dakika şirket haberleri paylaşılıyor merak ediliyor. 12 Ekim KAP haberleri saat 09:00 itibari ile paylaşılıyor.

Vakıf Yatırım Menkul Değerler açıklama yaptı. Yapılan açıklama da "Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş. Fiyat Tespit Raporuna İlişkin Analist Raporu ektedir." denilerek rapor yayınlandı.

FİBA Portföy Yönetim A. Ş., "Aracı Kuruma Ödenen Komisyon ve Varlık Alım Satım Bilgileri" açıklaması yaptı.

DIRIT özel durum açıklaması yaparak, "Sosyal Güvenlik Kurumu alağacağı olan 70.769,08 TL Isparta 2.icra dairesi 2016/6118 esas no'lu dosyasında şirket üzerindeki tüm varlıklara haciz işlemi başlatmıştır." dedi.

Günlük ve anlık olarak son dakika KAP haberlerini, Borsa İstanbul şirket duyurularını ve hangi şirketlerin halka arz duyurusu yaptığı haberlerini aşağıdaki linkten anlık olarak takibini yapabilirsiniz.

Bilindiği üzere bazı şirketler bölünmeye giderek bedelli için SPK'ya başvurmuştu. Bu şirketlerin bedelli onayı alıp almadığına dair anlık KAP duyuruları da linkte yer alacaktır.

12 EKİM 2020 PAZARTESİ KAP HABERLERİ

borsa14

HALKA ARZ NEDİR?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bazı şirketler halka arz açıklaması yapmaktadır. Peki halka arz nedir, ne anlama gelir? Bazı şirketlerin bir takım sebeplerden dolayı mevcut hisse senetlerini satışa sunduğunu açıklamasının ardından, yatırımcılara hissedar olması için hisselerinin satın alınmasına izin verilme sürecidir. Bir süredir büyüme gösteren ve faaliyetlerine başarılı bir şekilde devam eden şirketler, bu faaliyetleri artırmak ve başarılarının devam etmesini sağlamak için halka arz açıklaması yaparak kendilerine fon sağlar. Bu şirketler halka arz açıklamasının ardından yatırımcıların da desteği ile kendilerine fon sağlamış olur. Şirketlerin fon desteği bankalardan kredi almasının ya da farklı kaynaklardan borç edinmesinin önünü kapatır. Bu sayede yatırımcılar, bu şirketlerin hisse senetlerini satın alarak, başarılı faaliyetlerine devam etmesine destek olurken, borsada o şirketin değerine yatırım yapmış olurlar.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler