Borsa güne nasıl başladı?

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,42 artışla 1.394,42 puandan başladı.

Borsa güne nasıl başladı?

Açılışta BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 5,87 puan ve yüzde 0,42 değer kazanarak 1.394,42 puana yükseldi.

Bankacılık endeksi yüzde 0,44 ve holding endeksi yüzde 0,20 yükseliş kaydetti. Sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran yüzde 0,74 ile ticaret, en çok gerileyen ise yüzde 0,20 ile turizm oldu.

Dün açıklanan sanayi üretim verilerinin beklentileri aşması ile rekorlara devam eden BIST 100 endeksi, yüzde 1,30 değer kazanarak 1.388,55 puanla tüm zamanların en yüksek kapanışını gerçekleştirdi. Endeks, gördüğü en yüksek seviye rekorunu da 1.394,58 puana taşıdı.

Analistler, ABD'nin, Rusya'dan S-400 sistemlerinin alımı nedeniyle Türkiye'ye bazı yaptırımlar uygulama kararı almasının beklentiler doğrultusunda olduğunu, bunun piyasalara etkisinin sınırlı kalmasının beklenebileceğini ifade etti.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün akşam açıkladığı yeni destekleme paketinin şirketler üzerinden pay piyasaları için de olumlu olduğunu aktaran analistler, ABD'de ekonomiyi destekleme paketi, Avrupa'da Brexit görüşmeleri ve yeni tip koronavirüs aşısına ilişkin haber akışının gündemin odağındaki yerini koruduğunu söyledi.

Analistler, bugün yurt içinde konut satış istatistikleri ve merkezi yönetim bütçe dengesi, yurt dışında ise ABD sanayi üretim verilerinin takip edileceğini belirterek, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 1.340 puanın destek konumuna geldiğini, 1.390 seviyesinin üzerinde kalıcılık sağlanması durumunda ise 1.440 direncinin izleneceğini kaydetti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
ŞİŞTİKÇE ŞİŞİRİLİYOR.TAM BİR BALON OLDU.BURALARDAN GİRİN DENİYOR.BUNU DİYENLER KENDİLERİ GİRİYOR MUDUR? SANMAM.HİSSELER 3 MİSLİ 5 MİSLİ KİMİ ON MİSLİ HATTA DAHA YUKARI ÇIKAN HİSSELERLE DOLU.ÇIKMAYAN HİSSELERDE ÇOK AZ.BU HİSSELER BİLE UCUZLUKTAN ÇIKTI.ALIN DİYORSUNUZ.HADİ CESARETİNİZ VARSA BU SEVİYELERDEN BU YÜKSELMİŞ HİSSELERDEN SİZ ALIN.KÜÇÜK YATIRIMCIYI KANDIRMAYI, BÜYÜKLERİN ÖNÜNDE YEM YAPMAYI BIRAKIN ARTIK.ESKİDEN YAPTINIZ UZUN MÜDDET BORSAYA KÜÇÜK YERLİ YATIRIMCI GİRMEDİ.AYNINI YAPIP KAÇIRMAYIN.BORSAYA YABANCI DA GİRMİYOR, ELİNİZDE OLANLARI DA BEZDİRMEYİN. KAÇIRMAYIN.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler