Borsada sert düşüş! Kayıp yüzde 3'ü geçti

Gün boyu sakin seyreden piyasalar, İdlib'den gelen 5 şehit haberi ve artan jeopolitik riskler sonrasında sert satışlarla karşılaştı. Borsa İstanbul'da kayıp yüzde 3'ü geçerken, dolar/TL 6,02'nin üzerine çıktı.

Borsada sert düşüş! Kayıp yüzde 3'ü geçti

Yeni haftaya sınırlı kayıpla başlayan Borsa İstanbul, Suriye'de rejim güçlerinin gerçekleştirdiği saldırı sonrasında 5 askerin şehit düştüğü haberiyle sert bir düşüş yaşıyor. Kayıp yüzde 4 yaklaşırken BİST 100 endeksinde 117.000 puanın da altını gördü.

116 bin 680 seviyelerine kadar çekildikten sonra tepki alımlarıyla karşılaşan endeks saat 17:21 itibarıyla 117 bin 643 puan seviyelerinde.

Dolar 6 liranın üzerinde

Cuma günü kapanış saatlerine doğru hareketlenerek 6 liranın üzerine gören dolar/TL kuru ise, hafta sonu swap hamlesi sonrasında yeniden 6 liranın altına gerilemişti. Sabah ilk işlemlerde 5,99-6 lira bandında sakin seyir izleyen dolar/TL kuru, İdlib'den gelen şehit haberinin ardından yine yukarı yönlü hareketlendi. Kur aynı dakikalarda 6,0195 liradan el değiştiriyordu. Euro/TL de 6,60'ın üzerinden satılıyor.

Rejimle çatışma olasılığı fiyatlanıyor

Yaşanan sert düşüşü değerlendiren uzmanlar, satışların Suriye'den gelen 5 şehit haberi ile ilgili olduğunu ve Türk ordusunun Suriye rejimi ile çatışma olasılığının fiyatlandığını aktarıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
REJİMLE ÇATIŞMA BORSA 124.50 VARDI.HASTALIK MASTALIK SURİYE MESELESİ BAHANE SATIŞ ŞAHANE.AMAÇ KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ YATIRIMCIYI KORKUTUP HİSSELERİNİ SATTIRIP ZARA ETTİRMEK, HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ BÜYÜK YATIRIMCILARI KAZANDIRMAK.ESKİDEN BORSADA KÖPEK BALIKLARI VARDI.AVINI PARÇALIYORDU.ŞİMDİ PİRANALAR VAR.AVINI BİR ÇIRPIDA YUTUYOR. ÇIKARKEN YATIRIMCI UZMANLARI BOL KESEDEN ATIYOR, BEN OLSAM BU SEVİYEDEN ALIRIM DİYEREK YEMLERİ AVCININ KUCAĞINA ÇEKİYOR, DÜŞÜNCEDE BAHANELER HAZIR.YETER ARTIK.İNSANLARI KANDIRMASINLAR.KÜÇÜKLERDE KAZANSA NE? OLUR.DÜNYA MI? BATAR.AZICIK İNSAFLI OLSUNLAR.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler