FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

2025 yılı Haziran ayını işaret ettiler: Dolar/TL kuru için Morgan Stanley'den tahmin

ABD'nin önde gelen bankalarından Morgan Stanley analist ve ekonomistleri yayımladıkları son notta dolar/TL kuru için tahminde bulundular. Buna göre, Türk lirası hakkında iyimser görüşün korunduğu belirtilen raporda, kurun 2025 ortasında 39 lira seviyelerine yükseleceği tahmin edildi.

2025 yılı Haziran ayını işaret ettiler: Dolar/TL kuru için Morgan Stanley'den tahmin

Morgan Stanley Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası para politikası duruşunun daha uzun daha sıkı kalmasını beklediğini belirterek maliye ve gelirler politikasının dezenflasyona desteğinin artmasının baz senaryoları olduğunu söyledi.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

Aralarında Nida Iqbal ve Hande Küçük’ün de olduğu Morgan Stanley analist ve ekonomistleri yayımladıkları notta “Yetkililerin dezenflasyona olan bağlılığı faizin 2025 birinci çeyreğe kadar değişmeyeceği tahminimizi destekliyor” denildi.

Raporda Türk lirası hakkında iyimser görüşün korunduğu belirtilirken 2025 ortasında Dolar/TL ’nin 39’a yükseleceği tahmin edildi.

Türk bankalarının da değerlendirildiği raporda 2025’te daha düşük enflasyon, iyileşen marjlar ve öz sermaye karlılıkları ve düşük öz sermaye maliyeti ile bankalar için pozitif görüş belirtildi.

Analistler Akbank tavsiyesini “ağırlık artır” hedef fiyatını 96 TL, Garanti tavsiyesini “ağırlık artır” hedef fiyatını 160 TL, İş Bankası tavsiyesini “eşit ağırlık” ve hedef fiyatını 23,70 TL olarak belirledi.

Kurum, Türkiye 5 yıllık CDS’te 217 baz puan hedefiyle satış tavsiye etti.

Mynet’te En Çok Takip Edilen Hisseler
Hisse

En Çok Aranan Haberler