BDDK'dan gelen swap hamlesiyle dolar düşüşe geçti

BDDK'nın swap kararının ardından dolar/TL 7.62'ye yakın seviyeden 7.51'e kadar geriledi.

BDDK'dan gelen swap hamlesiyle dolar düşüşe geçti

Dolar/TL haftanın son işlem gününe düşüşünü sürdürerek başladı. Dün TCMB'nin faizi artırması sonrası gevşeyen kur, BDDK'nın swap adımı ile aşağı yönlü hareketini güçlendirdi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), yurtiçindeki bankaların yurtdışıyla yaptıkları dolar-TL para takası işlemlere getirdiği sınırlamayı gevşetti. Kararın ardından dolar/TL 7.62'ye yakın seviyeden 7.51 seviyelerine kadar geriledi.

TCMB dün dezenflasyon sürecini yeniden tesis etmek ve fiyat istikrarını desteklemek amacıyla politika faizini 200 baz puan artırarak yüzde 10.25'e yükseltti. Faiz koridorunun üst bandı yüzde 11.75'e, geç likidite penceresi faiz oranı yüzde 13.25'e yükseltilmiş oldu.

Euro/TL de 8.8684 seviyesinde işlem görüyor.

Merkez Bankası dün dezenflasyon sürecini yeniden tesis etmek ve fiyat istikrarını desteklemek amacıyla politika faizini 200 baz puan artırarak yüzde 10,25'e yükseltti. Faiz koridorunun üst bandı yüzde 11,75'e, geç likidite penceresi faiz oranı yüzde 13,25'e yükseltilmiş oldu.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
üç gün doların ateşini düşürür sadece pazartesi gene yükselişe geçer
doları düşürdük deyip, banka zararını mevduat faizi ile karşılıyorlar.Müdahale diye mevduat faiz oranını düşürmüşler. Paralarımız dolar yükseliyor diye enflasyon kurban olurken. Şimdi mevduat faizi düşürerek yine değer kaybediyor.Ya ne zaman halk için icraatınız olacak.Sürekli patronlar için içraat. Yok olup gidin artık halk garibanlar yaşamak için bir nefes alalım yeter artık ya. Bizim paramızı banka faizde borsada çvirip kazanıyor, biz faizle değer korunsun deyince faiz haram indiriyoruz diyorlar. Siz o zaman enflasyondan paramızın değerini koruyun. Biz mevduat faizi ile artık koruyamıyoruz
demekki 7.80 - 8 tl olacak nezaman düşce daha beter çkıyo
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler