Dev bankadan kritik tavsiye: Dolar sat Türk lirası al

Amerikan merkezli dünyanın en büyük yatırım bankalarından birisi olan JPMorgan'ın küresel Döviz stratejisi raporunda dikkat çeken bir detay yer aldı. JPMorgan, raporda "dolar sat TL al" tavsiyesinde bulundu.

Dev bankadan kritik tavsiye: Dolar sat Türk lirası al

JPMorgan'ın küresel Döviz stratejisi raporunda teknik analize dayalı "dolar sat TL al" tavsiyesi yer aldı. Raporda, kurda "Son iki haftadır açık bir şekilde yukarı yönlü ivme kaybı gözlemlendiği" belirtildi.

Raporda, kurda önemli ölçüde geri çekilme riski olduğu ve bu geri çekilme için kritik önemdeki ilk Fibonacci desteği olan 7.1890'ın kırılması gerektiği ifade edilirken, böyle bir kırılmanın daha geniş çaplı bir geri çekilmeyi getirebileceği belirtildi.

Kurumun strateji notunda "Biz 6.7800 ve 5.5000 hedefiyle, 7.6500 'zararı durdur' seviyesiyle 7.3975'ten 1 birim sattık." dendi.

Analistler, Asya piyasalarında düşük işlem hacminin etkisiyle 7,4174 seviyelerini gören dolar/TL'nin, JP Morgan'ın teknik analiz raporunda dolar/TL'de satış önerdiğini belirtmesiyle düşüşe geçerek 7,33 seviyesine kadar gerilediğini kaydetti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 38 yorum
JPMorgan yatırım bankası öyle mi?? param olsa bu bankaya asla para yatırmam. bugün papua yeni gine parasının dahi TL den kıymetli olduğunu bilmiyorlar demek ki. bir de yatırım bankasıymış :))))) 1 papua yeni gine kinası 2.17 TL merak edenlere duyurulur
sen olayı bilmiyorsun dolar Türkiye'de bir çıkıyor enflasyon çıkıyor asgari ücret vakti gelince düşüyor sonra enflasyon da düşüyor dolar düştüğü halde zam lar düşmüyor
@goldkh kendini zeki sanıyor arladaş
papua yeni gine yle ne alışverişin var taktiğin şeye bak verdiğin saçma örneğe bak. dolar yükselmiş uçmuş gitmiş alışveriş yaptığımız ülkeler onemli. ona bakarsan Rus parası bizimkinden değersiz çin parası yine öyle Papua Yeni ginedir ağzınıza dolanmış
@goldkh sen boz dolarlarını
Senin hesaba göre, bizim paramiz TL de japonya ???? yen inden 14 kat daha degerli. İnanıyorum diyorsan kur a bak..
kaynak kesin AA'dır
dalga geçmiş adamlar 1 dolar sat 7.5 tl al bu kadar basit.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler