FİNANS

Dolardan sert düşüş! Merkez Bankası'nın faiz kararı sonrası piyasalar hareketlendi

Merkez Bankası faiz artırımı kararı sonrasında Dolar/TL kurunda sert düşüş yaşandı. Güne 7,5 TL seviyelerinde başlayan dolar/TL kuru 7,3 seviyelerine düştü.

Hafta başında dalgalı bir seyirle ilerleyen Dolar ve Euro, aynı seyrine 18 Mart Perşembe günü de devam etti. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası faiz artışı kararından sonra dolar sert düşüş yaşadı.

DOLAR/ TL KURUNDA SERT DÜŞÜŞ

Para Politikası Kurulu (Kurul), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 17’den yüzde 19’a yükseltilmesine karar verdi.

Doların bu sabah alış kuru fiyatı 7,4875 TL iken satış kuru fiyatı da 7,5010 TL olmuştu.

Merkez Bankası faiz kararı sonrasında, dolar alış kuru fiyatı 7,3284 TL iken satış kuru fiyatı da 7,3345 TL oldu.

CANLI DÖVİZ KURU


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 23 yorum
Kuru faiz artışıyla baskılayin bakalım ama bunun sonu hiç iyi değil bunu sizde biliyosunuz. Yarin birgun faizleri düşürdüğünüzde doları kimse tutamaz 10tlleri geçer.
Adam oturduğu yerde uğraşmadan %20 kazanıyor ise, yatırım niye yapsın.. Yatırım yaptığında en az %40 kazansın ki, uğraştığına değsin... Bu da vatandaşa fiyat artılı olarak geri dönüyor Ondan sonra da,, eee dolarda gerileme var fiyatlar niye düşmüyor diyorsunuz... Kardeş,, ha döviz ha faiz.. İkisi de aynı.. Ondan kurtul, diğerine yakalanırsın.. Faiz lobisi kimmiş anladınız mı...
ne olacak simdi 5-10 gun sonra sonuc yine ayni
Tüm firmalar zam yapmayı düşünüyordu bakalım yapacaklar mı tekrardan dolarda düştü
Geri Dön