Dolar, euro, altın alımında vergi düştü! Resmi Gazete'de yayımlandı

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararına göre altın, dolar, euro alımında uygulanan yüzde 1’lik vergi binde 2’ye çekildi.

Dolar, euro, altın alımında vergi düştü! Resmi Gazete'de yayımlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de bazı işlemlerde vergi oranları düşürüldü.

Alınan karara göre altın, dolar, euro alımı işlemlerinde uygulanan yüzde 1’lik vergi binde 2’ye çekildi.

Döviz ve altın alım satım işlemlerinde uygulanan vergi oranları, 24 Mayıs 2020'de artırılmıştı.

KAMBİYO NEDİR?

Kambiyo, para ya da para yerine geçen belgelerin değiştirilmesi işlemidir. Para alım ve satımı ile ilgili işlemleri kapsar. Kambiyo senedi ise, kıymetli evrakın tüm özelliklerini taşıyan ve kıymetli evrak için yukarıda yapılan açıklamaların tümünü içeren ve uygulamada en yaygın olarak kullanılan kıymetli evrak çeşididir.

Kanunen emre yazılı olarak düzenlenen,içerdikleri hak bakımından mutlaka bir para alacağını konu edinen, ekonomik alanda çok işlem ve etki gören önemlerine binaen Türk Ticaret Kanunu’nda özel olarak düzenlenmiştir. Bunun yanında Kambiyo İktisat literatüründe "döviz","efektif" anlamlarında da kullanılmaktadır.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 48 yorum
Ekmeğe yapılan Zammı Alkışlayıp Ferrari ye yapılan Zammı Eleştiren Açlardan sadece Türkiye de vardır herhalde.. Yok efendim İşçiliğe Petrole Elektriğe Un a Zam gelmiş miş. he baryam he zaten Yirmi Yıldır İşçiliğe Petrole Elektriğe Un a HİÇ ZAM Gelmemisti. O yüzden ; Yirmi Yılda 75 kuruşa ancak gelen Ekmek Bir Günde %33 Finansal Değer Kazandı. demi.
Her yerde aynı yorumu yazıyorsun. Hayırdır troll musun? Hale ahmakça, bilinçsizce iktidarı savunuyorsun. Dünyanın en pahallı vergisi bizde, en pahalli yakıtı bizde. Tl Çin yuanin yaninda bile deger kaybetmiş, afrika ulkelerinin cugunun bile parasi bizim paramizdan değerli hale gelmiş. Marketlerde ürünler 1 yilda %50 zamanmış. Hemde a dan z ye kadar. Ve hale halk ekmeği elestiriyorsun. Allah bilir hayatimda halk ekmek bile almadın. Ekonominin durumunu niye konusmuyorsun. Konussana hadi. Troll seni.
Ferhat bektrol! Olum burda" Açız" diyenler Sizler degilmisiniz? Aç Adam Ekmeğin Bulgurun fiyatına bakar MERSEDESİN AUDİNİN DEĞİL! Trol un önde gideni oldugunuz burdan belli
Hem Açız deyip Hemde Ekmek Zammı nı Alkışlayan Bize Troll diyor. Çin Yuanı mı ))))))))
Olması gereken yapılmış milletin altınından size ne hangi hakla vergi alıyorsunuz insanlar o birikimlerini dişindenden tırnağından artırıken sizmi verdiniz o birikimleri hakkımı helal etmiyorum zehir zıkkım olsun
peki ya ödediğimiz ne olucak ?
soğuk su tedavisi var. İçince iyi geliyor diyorlar.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler