Dolar ve euro rekor tazeledi

Döviz kurlarındaki yükseliş haftanın son işlem gününde de devam ediyor. Dolar ve euro rekorlarına bir yenisini eklerken euro/TL 9 lira seviyesine dayandı.

Dolar ve euro rekor tazeledi

Dolar/TL'de yeni zirve görüldü.

Dün 7.5610 ile yeni tarihi zirvesini test ettikten sonra güne 7,55 civarında başlayan dolar 7,5765 ile tüm zamanların en yükseğine çıktı.

Dolar bankalararası piyasada 7,57-7,58 bandında hareket ediyor.

Euro/TL de 8,9815 seviyesinde işlem görüyor.

HAFTAYA GÖZLER MERKEZ'DE

Piyasalarda önümüzdeki hafta açıklanacak Merkez Bankası (TCMB) faiz kararı öncesi bankanın sıkılaştırma adımları izleniyor.

Politika faizini yüzde 24'ten yüzde 8,25'e kadar düşüren Merkez Bankası son iki toplantısında ise faizleri sabit tuttu. Önümüzdeki hafta Merkez'in faiz kararı piyasalarda en önemli gündem maddesi olacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
Bravo! Hayaldi gerçek oldu
Evet maalesef dolar yükseldi. gerçekte yükselen dolar değil, tl değer kaybediyor. ancak ak parti ile dolar 18 yılda 5 kat arttı. ancak ak parti hükümetinden önce dolar 18 yılda kaç kat artmıs olabilir? 5 mi? 50 mi? 500 mu? bilemediniz. 4125 kat artmıştır. Evet ak parti döneminde 18 yılda 5 kat değer kaybeden dolar, AK PARTİ den önce 4125 kat değer kaybetmiş. rakamlar yalan söylemez, isteyen araştırsın, google dan çok kolay ispat edebilir.
Dolar alanlar yanacak artacak diyenler hayal görüyor mevduatınızı tl bazında tutun tl dünyada değer kazanacak avrupa amerika bizi kıskanacak diyenler bunları bide yandaş tv lerde uçuyormuşuz kaçıyormuşuz marsa otoban yapıyor elektirikli traktörden havadan hala inemeyen uçaktan avrupadan bir türlü gelemeyen arabaya kadar masal anlatanlar vede bunları dinleyen hala inanalara virüsün kol gezdiği günde bile sağlıklarını hice sayan mitinge gidip kafalarına atılan çaylara hucum edenlere kapak olsun belki uyanırlar.
pardon merkez bankası ne sıkılastırma adımları atıyor biz goremıyoruz bisey aldı basını gidiyor. faizi yükseltın yoksa cok kisinin bası yanıcak
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler