Dolar yeni rekor seviyesini gördü

Küresel piyasaların sakin başladığı; yurt içinde ise TCMB faiz kararının piyasaların odağında olduğu haftanın başlangıcında dolar/TL'den rekor geldi. Haftalardır rekor yükselişini sürdüren kur, zirve seviyesini 7,63'ün üzerine taşıdı.

Dolar yeni rekor seviyesini gördü

Döviz kurlarındaki yüksek tansiyon Merkez Bankası haftasında da devam ediyor. Geçen hafta 7.5785 ile yeni tarihi zirvesini test eden dolar/TL, sonra bu sabah güne 7.57 civarında başlamıştı. Piyasalarda işlemlerin artmasıyla yeniden yükselişe geçen dolar/TL, 7,63'ü geçti ve rekor tazeledi.

Borsa İstanbul'da ise işlemler yatay seyirde gerçekleştiriliyor. Saat 17:55 itibarıyla BİST 100 Endeksi, 1.088 puandan gerçekleştiriliyor. Aynı dakikalarda dolar/TL 7.6354; euro/TL 8.9713'tenn el değiştiriyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
bu kadarınada pes bu ülkemizin merkez bankası yokmu bişeylar yapın faiz yükseltin yazık deyilmi her geçen gün tl deger kaybediyo biri buna dur desin her şey ateş pahası oldu ....!
Faiz yükseltmek çare değil. daha önceleri faizi yükselttiler. döviz bir süreliğine düştü ama sermaye sahipleri düşük fiyattan döviz toplama fırsatı buldular. daha sonra döviz tekrar yükseldi yine kâra geçtiler. üretime dayalı ve milli bir ekonomi politikası izlenmezse bu açlık bu yokluk devam eder...
faizi yükseltın önüne gecemeyeceksın sayın merkez bankası baskanı
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler