Euro/TL rekor güncelledi

Merkez Bankası'nın sürpriz faiz kararıyla tarihi seviyelerini 7,97'nin üzerine taşıyan dolar/TL, bugün rekor seviyelerin hemen altında seyrediyor. Euro/TL ise 9,4489 ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Euro/TL rekor güncelledi

Yurt içi piyasalarda tüm dikkatlerin çevrildiği Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası(TCMB) Para Politikası Kurulu toplantısının dün sürpriz bir kararla faizi değiştirmeden tamamlanmasının ardından, gözler yeniden jeopotilik gelişmelere döndü. Dünkü kararın ardında 7,97'nin üzerine çıkarak rekor tazeleyen dolar/TL, haftanın son işlem gününde zirvenin hemen altında değerleniyor. Euro/TL ise 9,4489 ile dünkü rekor seviyelerini bir kademe daha yukarı taşıdı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
tüm zamanların en yüksek seviyesi denilmiş. Hani benim yazarkasa fırlatan esnaf kardeşim nerede göremiyoruz. Sarayın 5 km yakınına yaklaşsa belki atar demi kardeşim. Bu kadar ötekileştik
Hal böyle iken; Merkez Bankası'da yıllık enflasyon tahminini yıllık %11,75'den, yıllık %11,80'e yükseltir...değilmiii..?? Damat efendi de; çokomelli drmeçlerine devam eder durur... Uçuyoruuuz Türkiyeem... Millet'in yaşadığı yıllık enflason şu an itibari ile en az %50-60 güdümlü TÜİK yine hayal satmaya başlar ve yıllık %11-12 lerden masallara devaaam...yılbaşında, maaşlara %5 ve sürünmeye devaaam...!! Ve bizim saf milletimiz de boynunu büker oturur.. Tunus'da; ekmeğe zam yaptılar diye, hükümetler devrildi, bizim ülkede ise ayağından donunu alsalar...şükür çekiyor insanlar...!!..????????
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler