Serbest döviz fonlarında tevkifat oranı yüzde 15'e yükseltildi (Tevkifat nedir?)

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre, serbest döviz fonu gelirlerinde tevkifat oranı yüzde15'e yükseltildi.

Serbest döviz fonlarında tevkifat oranı yüzde 15'e yükseltildi (Tevkifat nedir?)

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan ve 193 sayılı gelir vergisi kanununun geçici 67. maddesinde yer alan kazanç ve iratlardan yapılacak tevkifat oranlarına ilişkin kararnamede değişiklik öngören Cumhurbaşkanı kararına göre, borsa yatırım fonları ile konut finansmanı fonları ve varlık finansmanı fonları dahil menkul kıymetler yatırım fonları ve menkul kıymetler yatırım ortaklıklarının portföy işletmeciliği kazançları üzerinden yapılacak kesinti, serbest döviz fonlarından tevkifat oranı yüzde 15 olacak.

Karar bugün yürürlüğe girdi.

TEVKİFAT NE DEMEK?

Arapça kökenli bir kelime olan tevkifat, TDK sözlüğünde "Para konusunda yapılan kesintiler" anlamına geliyor.

KAYNAK:REUTERS

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
Oh ne ala... Ağlar milletin sirtindan milyonluk araçlarindan saltanatlarindan gram taviz vermesinler. milletin nakit parasina göz diktiler...
kesmeseler çok özülürdük. herşey vergiye tabi tutuluyor. vergi alınmasın demiyoruz ama uçan sinekten hava trafiği vergisi alacaz nerdeyse
Yetmez gırtlağımızı sıkıp köprüden atın..Kredi faizi düştü evlere arabalara 10 kat zam bindi 1 gecede.Böyle insanlara böyle hükümet yakışır.Kimse hiç birşeyden ders almaz..Helak olsunlar..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Diğer Haberler