125 yıllık gizli formül kasadan çıktı

Coca-Cola’nın 125 yıllık gizli formülü yeni evine taşındı. 86 yıldır SunTrust Bankası’nda saklanan gizli formül, 125'inci yıl nedeniyle, Atlanta’da bulunan Coca-Cola Müzesi’ndeki yerini aldı.

125 yıllık gizli formül kasadan çıktı

Coca-Cola müzesi ziyaretçileri, gizli formulünün içinde bulunduğu kasayı yakından görebilecekler.

Coca-Cola’nın gizli formülünün taşınmasıyla ilgili düzenlenen törende konuşma yapan Coca-Cola CEO’su Muhtar Kent, şunları söyledi:

"Gizli formül’ü Coca-Cola Müzesi’ne getirerek hem markanın zengin tarihini hem de gelecek nesillerdeki mutluluk dolu anları kutluyoruz. Böylece Coca-Cola’yı bugünlere getiren herkese bir kere daha teşekkürlerimizi sunuyoruz."

1925’TEN BU YANA SAKLANIYORDU
Coca-Cola’nın mucidi Dr. John Pemberton, 1886 yılında, Coca-Cola’yı icat ettiğinde sadece birkaç kişinin bildiği gizli formülü yazılı bir belgeye dönüştürme gereği duymadı. 1891 yılında ise, iş haklarını satın alan Asa Candler Coca-Cola’nın tek sahibi oldu.

1919 yılına gelindiğinde, Coca-Cola, Ernest Woodruff ve bir grup yatırımcı tarafından satın alındı. Satın alma işlemini finanse etmek isteyen Woodruff, banka kredisi teminatı karşılığında, Candler’in oğlu tarafından kaleme alınan Coca-Cola’nın gizli formülünün yazılı olduğu belgeyi bankaya teslim etti. Bu belge borcun ödendiği 1925 yılına kadar New York’taki Guaranty Bankası’nda bir kasada tutuldu.

Borcunu kapatan Woodruff gizli formülün yazılı bulunduğu belgeyi o zamanki adıyla Trust Company Bankası olan SunTrust Bankası’nda bir kasaya yerleştirdi. Coca-Cola Müzesine taşındığı bugüne kadar formülün yazılı olduğu belge aynı kasada saklandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 76 yorum
formülü açıklıyorum : rengini, orta Amerikada bulunan colfetüs adında bir tathta kurusu türünden elde ediyorlar (kabuğundan ) , alkol %0.012, şeker, asit, ve en önemlisi 0,0001 gr kokain (COCAin ), adıda bu uyuşturucdan alınmıştır COCAin COLA, bir o kadarda önemli olan bir katkı maddeside "Urin" yani çiş , oranı %0,25
allah aşkına sadece 1 bardak üretsende içsek yermisin yemezmisin
sende bu kelle varken fazla yaşamazsın ,,yazık sana kafan fazla çalışıyor...
yürü get işine
Ohhhhh.İçine afiyet olsun...
Yapmayın yaaaaa. Bu kadar saf olmayın!!!
sende yapsana bunları biliyosan bir alana bir bedava verir batırırsın cola yı
pekı oranlar kac mg ıcın
ayda bikere ya içiyom yada hiç içmiyom doğal meyva suları daha güzel sağlıklı
BILEN DE KONUŞUYOR BİLMEYEN DE KONUŞUYOR.MADEM BOCEK, MADEM TAHTA KURUSU NE GUZEL İŞTE TUKETMEYE DEVAM.
FORMÜLÜ MERAK EDENLERE---- KOKA YAPRAĞI ÖZÜTÜ,YANIK ŞEKER YANİ KARAMELA, ZARARSIZ BÖCEK KANINDAN GIDA BOYASI.BOL MİKTARDA ŞEKER. VE SIKI DURUN --- ÇAM KÜFÜ... EVET BİLDİĞİNİZ KÜF KOKA KOLANIN BÜYÜK SIRRI SADECE KÜF TÜR ARKADAŞLAR BUNUN DIŞINDA BU KARIŞIMA KARBONDİOKSİT GAZINIDA BASARSANIZ EMİN OLUNKİ KOKA KOLANIN AYNISINI SİZDE YAPABİLİRSİNİZ... BEN BİR AŞÇIYIM VE BU ŞİFREYİ 1990 YILINDA ÇÖZDÜM VE KOLA ÜRETTİM HEMDE AYNISINI.......
pekı sen neden coco cola uretmedın kı
Bende uzaylılarla hergün mesajlaşıyorum :))
dünyanın en akıllısı ilan ediyorum seni...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler