FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Dikkat! Altınla ilgli çarpıcı yorum

Yatırım gurusu Jim Rogers, altın fiyatlarının belli bir süre daha yükselmeyeceğini söyledi. Ünlü yatırımcının Merkez Bankası’nın faiz indirmeli mi sorusuna cevabı netti: “Hayır.”

Dikkat! Altınla ilgli çarpıcı yorum

ABD’li yatırımcı altın fiyatlarının belli bir süre daha yukarı gitmeyeceğini söyledi. Dünyada en tanınan değerli metal ve emtia uzmanlarının başında gelen Rogers, “Altınım var ancak daha almıyorum,” dedi ve ekledi: “Hatta bu hafta yeni koruma satın aldım.”

Yatırımcılar portföylerinde bulundurdukları varlıkların daha değer kaybetmesini beklediklerinde, pozisyonlarını kaybetmek istemiyorlarsa “hedge etme” yani koruma alma yoluna gidiyorlar. Yatırımcıların en çok tercih ettiği hedge yöntemi ise “Satım hakkı opsiyonu alma.”

George Soros ile birlikte 1973 yılında Quantum Fonu’nu kurucularından olan Jim Rogers, dünyanın en tanınan yatırımcıları arasında yer aldı. Quantum Fonu kazandırdığı karlarla yatırım dünyasında efsane haline geldi. Özellikle petrol, altın gibi emtia yatırımlarının öncüsü olarak da tanınan Rogers, tarımsal emtiaya yatırımı da dünyada popüler hala getirdi.

Türk piyasaları hakkındaki soruları da yanıtlayan yatırım gurusu, Türkiye’yi şu anda sadece takip etmekle yetindiğini söyledi. Türk varlıkları için karar vermediğini de ekledi.

Merkez bankalarının ve devletin piyasaya müdahale etmesine karşıt görüşleriyle de bilinen Jim Rogers, bigpara.com’un Merkez Bankası’nın faizler indirmeli mi sorusuna ise cevabı kısa ve net oldu: “Hayır”

Canlı Borsa


En Çok Aranan Haberler