Dünya ekonomisine koronavirüs darbesi! 81 ülke IMF’den borç istedi

Koronavirüs salgınının dünya ekonomisine verdiği zarar artmaya devam ederken 81 ülkenin Uluslararası Para Fonu’ndan (IMF) mali yardım talep ettiği bildirildi.

Dünya ekonomisine koronavirüs darbesi! 81 ülke IMF’den borç istedi

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını küresel ekonomiyi olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Uzmanlar küresel bir durgunluk dönemini işaret ederken, IMF Başkanı Kristalina Georgieva, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ile yaptığı görüşmede dünya genelinde 81 ülkenin para yardımı istediğini bildirdi. Georgieva, 1 trilyon dolarlık kredi verebileceklerini ifade etti.

Öte yandan sınırların kapatılması, çok sayıda küçük ve orta ölçekli şirketin iş durdurmasına neden olurken, günlük hayat ve iş hayatını sekteye uğratan önlemlerle birlikte dünya genelinde korona virüs nedeni ile yaşanan korku ve panik havası piyasalarda tarihi düşüşler yaşanmasına neden oldu. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 29 yorum
CHP'de bunu Söylüyordu.. Sokağa Çıkma Yasağı ilan et! 80 Milyona Aylarca Maaş Bağla Sonra O Seksen Milyonun 80 Senesini İpotek et! CHP şimdiye kadar Milletin hayrına ne demişki.. 6 Milyonluk Hubei'nin Karantina sonrası durumu ortada.. Sen 80 Milyonluk Memleketi Haftalarca Sokağa Çıkma Yasağı ile Eve Hapsetmeye Çalışırsan; Memleketi ateşe atarsın.. Bu Salgın; Devletin Otoritesini Sarsmadan ve Milletin Sağduyusu ile belirli yasaklara Riayet ederek altedilebilir. "Gerekmedikçe Sokağa Çıkma!" Çıktığında da belirli kurallara riayet et..
biz imfnin arka kapıdan gizlice gireriz parayı isyeriz ama tvlerde bas bas bağırrız imfye borç veriyoruz diye ülkeninde en az yarısı bu zokayı yer
bize de verin bize de kanal yapmamız lazım çok acilllll
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler