İngiliz tekstil devi Edinburgh Woollen Mill iflasın eşiğinde

İngiltere’nin önde gelen tekstil üreticilerinden Edinburgh Woollen Mill’in mali zorluklar nedeniyle yönetimine kayyum atanmasının planlandığı bildirildi. Sektör uzmanlarına göre, şirketin iflas etmesi halinde ülkede 24 bin kişinin işini kaybetmesi söz konusu.

 İngiliz tekstil devi Edinburgh Woollen Mill iflasın eşiğinde

İngiltere’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisi nedeniyle mart ayından bu yana devam eden kısıtlamalar, özellikle perakende şirketleri üzerinde baskı yaratmaya devam ediyor.

Son olarak, bünyesinde “Peacock” ve “Jaeger” gibi dünyaca ünlü markaları bulunduran tekstil üreticisi Edinburgh Woollen Mill, artan mali zorluklar nedeniyle şirketin yönetimine kayyum atanması için hazırlık yapıldığını duyurdu.

Şirket açıklamasında değerlendirmelerine yer verilen Üst Yöneticisi Steve Simpson, “Birçok perakendeci gibi geçtiğimiz son 7 ay içerisinde çok zorlandık. Bu süreçte işletmelerimiz için en iyi çözümü bulacağımıza inanıyorum. Fakat operasyonlarımızda dikkate değer seviyede işten çıkarmalar olacak, bazı mağazalar kapatılacak.” ifadelerini kullandı.

Sektör uzmanlarına göre, şirketin iflas etmesi halinde ülkede 24 bin kişinin işini kaybetmesi söz konusu.

Edinburgh Woollen Mill, 1946 yılında kurulmuş, şirketin ilk mağazası 1970 yılında İskoçya’nın başkenti Edinburgh’ta açılmıştı.

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Beter olsunlar diycem de bizde de gıda dışında tüm sektörlerde durum aynı. 2021 de böyle btecek gibi. İnşallah bir sene sonra bu pandemi kontrol altına alınır. Zengin ülkelere bir şey olmaz. Biz zaten zorlanıyoruz daha çok zorluk çekeriz.
@bertaraf_f Bir kağıdın boyu büyüdükçe üzerinde taşıdığı yazı da buna paralel olarak büyür. Bu mantıkla bakarsak, zengin bir ülkenin gücü kadar da derdi olacak demektir!
Halen, salgının çok fazla ciddiye alındığını düşünmüyorum. Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın mantığında olan insanlar, günlük çekişme ya da eğlencelerine devam ediyorlar. Ama bu yılan, gün gelir herkese dokunur böyle giderse. Bazı şeyleri erkenden düşünmek de, ciddiye almak da fayda olabilir.
sıkıntı yok ben hala 1167 tl maasla geciniyorum kira 600 veriyorum yetiyor cok sukur artıyorda devletimiz cok saglam ucuyoruz (ironu icerir)
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler