FİNANS

İngiltere'de petrol, gaz, gıda ve enerji krizi sektörleri durma noktasına getirdi! Fabrikalar kapanabilir

İngiltere'nin en büyük iş sendikası Unite the Union'un Başkanı Sharon Graham, ülkede yaşanan petrol, gaz, gıda ve enerji krizi nedeniyle bazı sektörlerde fabrikaların kapanabileceğini belirterek, bu nedenle işçilerin "çok endişeli olduklarını" açıkladı.

İngiltere'de petrol, gaz, gıda ve enerji krizi sektörleri durma noktasına getirdi! Fabrikalar kapanabilir

Yetkililer endüstride meydana gelen krizlerin henüz çözüme ulaşmamasının ardından bazı endüstrilerin faaliyetlerini durdurmak zorunda kalabileceği ve fabrikaların kapanabileceği konusunda uyarıda bulundu. İngiltere'nin en büyük iş sendikası Unite the Union'un Başkanı Sharon Graham, ülkede fabrikaların kapatılmasının düşünüldüğünü ve bu nedenle işçilerin "çok endişeli olduklarını" söyledi.

Graham sosyal medya hesabından konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Endüstriyel stratejimiz tamamen hesap verebilir olmalı ve temsilcilerimizi, yetkililerimizi, organizatörlerimizi ve personelimizi planlamaya dahil etmelidir. İş yeri için savaşmak, ücret ve koşulları korumak için etkili bir Sanayi Stratejisi sunmalıyız" dedi. Graham, bunun için, eşit bütçeler üzerinde çalışacağını, endüstriyel strateji planının özel taahhütler ve eşitlik içereceğini, çalışanlar için gelişim merkezleri açılacağını ve özel hedefler belirleneceğini söyledi.

SEKTÖRLER, HÜKÜMETİN DESTEĞİNİ BEKLİYOR

Birleşik Krallık'taki çelik endüstrisinin genel müdürü Gareth Stace, hükümetin ülkedeki işletmeleri desteklemek konusundaki eylem eksikliğinden dolayı hayal kırıklığına uğradığını ifade etti. Stace, ilerleyen haftalarda sektöre yardım olmadığı takdirde, İngiltere'nin çelik sektöründe "önemli ve kalıcı hasar" olacağını söyledi.
Cam sanayisi için ise British Glass'ın Genel Müdürü Dave Dalton, bazı şirketlerin ne kadar süre ayakta durabileceğini bilemediği için bunun işlere ve tüketiciye yansıdığını söyledi.

Öte yandan, hükümet ülke endüstrisindeki krize ve artan gaz fiyatlarına karşı herhangi bir yardım taahhüdünde bulunmadı. İş Bakanı Kwasi Kwarteng, enerji sektörleri için destek konusunda Ekonomi Bakanı Rishi Sunak ile yakın çalıştığını belirterek, "bir çözüm bulmaya çalıştığını" ifade etti.

Tüketicilerin bu kış enerji fiyat üst sınırında bir değişiklik görmeyeceğini söyleyen Kwanteg, "Halihazırda mevcut desteğimiz var ve bunun bizi bu durumu aşmak için yeterli olup olmadığını görmek istiyoruz” dedi.

Kwarteng, gaz için ödeme yapamayan fabrikaların kapanmak zorunda kalıp kalmayacağına yönelik yaptığı bir açıklamada, bu durumun ticari bir karar olduğunu ve şirketler için "herhangi bir rakam" taahhüt etmeyeceğini belirtti. Kwarteng, "İşimiz kurtarma değil, arz güvenliğini sağlamak, odaklandığımız iş bu" diye konuştu.

Kaynak: İHA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 20 yorum
paranın gücün başkenti perişan halde keza dünyada birçok ülkede benzeri sıkıntılar var ama biz bunu sadece ülkemizde var gibi lanse edersek sanki hiç kriz görmemişiz gibi buna kriz dersek yarın seçimde muhalefet partisi ikdidar olursa enkaz devraldıkdeyip maaşlarımızı bile vermezler daha önce olduğu gibi
sana tek soru : sterlin mi daha değerli Euro mu dolar mı yoksa Türk lirası mi
O senin başkenti dediğin yer paranın merkezi demeeki koyun çok
Bu ülked, maaş verilmemesi olayı hiç yaşanmadı...üfürme be kardeş...!!!
Tebrik ederim sizi çok güzel tespit Allah devletimize zeval vermesin
@salimkaya68 daha önce hiç görmedik 30 yıllık memurum.yalandan kimse ölmez bildiğin için salla bakalım.ama şeref güzeldir.olmadımı yalan ortaya çıkar.
ingilteredeki krizde muhalefete bağladinya helal olsun tabi senin tuzun kuru
emin adamlar bu haliyle bile senin vatandasindan çok daha rahatlar enazindan ceplerinde para var .burda mal var para yok herşey uçmuş .o yüzden ben bu durumu tercih ederdim
@salimkaya68 MİDE BULANDIRICISINIZ NASIL Bİ KAFA YAPINIZ VAR (SİZ CEVAP VERMEK BİLE ZUL
Bu gidişle AVRUPA bizi harbiden kıskanacak:)))
Bu gidişle harbiden AVRUPA bizi kıskanacak..Cumhuriyet TARİHİ nin en büyük krizi olan CORONA yı bile bu şekilde atlatıyorsak hiçbir yerde hiçbir Devlet kurumunda maaşlar birgün bile gecikmeden hesaba yatıyorsa eski CHP yönetiminin krizlerini hatırladıkça birdaha asla AKPARTİ den vazgeçmem..SONUNA KADAR ÖLENE KADAR seninleyiz REİSİM..
Geri Dön