Perakende devi H&M yüzlerce mağazasını kapatacak

İsveçli giyim şirketi HM koronavirüs krizinde online alışverişe artan talep nedeniyle birçok mağazasını kapatacağını açıkladı.

Perakende devi H&M yüzlerce mağazasını kapatacak

Dünyanın en büyük ikinci moda perakendecisi olan H&M, üçüncü çeyrek karında beklediklerinden daha küçük bir düşüş yaşadıklarını duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamada koronavirüs krizinin çevirimiçi alışverişe olan talebi arttırması nedeniyle gelecek yıl yüzlerce mağazanın kapatılmasının planlandığı söylendi.

H&M, online alışveriş rekabetine daha çok uyum sağlamaya başladığından son birkaç yıldır bazı mağazalarını zaten kapatıyordu. Perakende şirketi bu yılın başlarında net mağaza sayısının 2020’ye oranla daha az olacağını belirtti.

Şirket ayrıca, satışların Eylül ayında virüsün etkisiyle iyileşmeye devam ettiğini söyledi.

'EN KÖTÜ DÖNEM GERİDEN KALDI'

Açıklamada bulunan yetkili Helena Helmersson şunları söyledi:

“Zorluklar sona ermemiş olsa da, en kötü dönemin geride kaldığına inanıyoruz ve krizden daha güçlü çıkacağımızı düşünüyoruz” dedi.

H&M, beklenenden daha hızlı toparlandığı için maliyet kesintilerinin de yardımıyla karın yaklaşık 2 milyar krona ulaşacağını belirtmişti.

Mart-Mayıs çeyreğinde, salgın H&M’in satışlarını yarı yarıya düşürmüştü ve bu durum şirketi on yıllardır ilk kez büyük bir zarara itmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
iyi olur fiyatları zaten çok uçuk... ne zaman gittiysem içeride zaten müşteri çok az bende bakıp almadan çıkıyorum yerli malı yurdun malı
Avrupa da en uygun mağazalardan biri. Senin yaşadığın ulkenin para biriminin alım gücü olmadığı icin yüksek gelir fiyatlar.. Dun ekonomi paketi aciklandi aksam benzine sabah elektrige zam yapıldı. sira da % 32 lik zamla doğal gaz geliyor..
@ercan35844 Kalitenin, yerli ya da yabancı olmasından ziyade, firmanın sahiplerinin kafa yapısı ile alakası var bence.
@hakan_boyner ben yaşadığım ülkemden memnunum memnun olmayan avrupa da yaşayabilir kimseyi ülkemde zorla tutan yok ve binlerce mağaza var ülkemde diğer mağazalarla fiyat karşılaştırınca göz göre göre kazıklanmak enayiliktir.. belli ki siyaset peşindesin konu siyaset ise youtuba git ecevit in zam açıklaması yaz izle....saygılar
Bu mağazanın ürünlerini çok seviyorum.kaliteli ve indirimleri harika.
online alış veriş yaparak kendi kendimizi bitirdiğimizin farkında değiliz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler