FİNANS

WhatsApp'tan tepki çeken özelliği ile ilgili ilk açıklama

WhatsApp kuruluşundan bu yana ilk defa Facebook'la daha fazla veri paylaşacağını ve bazı şirketlerin kullanıcılara mesaj göndermesine izin verileceğini açıklamıştı.

WhatsApp'tan tepki çeken özelliği ile ilgili ilk açıklama

Geçtiğimiz günlerde bu adımı ile bir ilke imza atan WhatsApp'ın aldığı karara tepkiler sürüyor.

Gelen tepkiler üzerine açıkla yapan şirket, kullanıcılarının gizliliğinin ihlal edilmeyeceğinin altını çizdi ve söz konusu paylaşımın kötüye kullanılmayacağını iddia etti.

Aynı açıklamada Facebook ile veri paylaşımının kullanıcılara sunulacak hizmetin kalitesini artıracağı iddiasına da yer verildi.

Her ne kadar WhatsApp yeni özelliğin istenmemesi halinde (30 gün içerisinde) kullanıcının yeni sözleşmenin bağlayıcılığından kurtulabileceğini belirtse de pek çok güvenlik uzmanı bu işlemin bile WhatsApp'ın Facebook ile veri paylaşmasının önüne geçmeyeceği görüşünde.

Peki WhatsApp'ın tepki çeken adımından etkilenmemek için ne yapılabilir?

İşte WhatsApp hesap bilgi paylaşımı kapatmak için yapmanız gerekenler...

Android kullanıcılarının bu özelliği kapatması için öncelikle Whatsapp'ta Ayarlar > Hesap bölümüne girmesi gerekiyor.

Android kullanıcılarının bu özelliği kapatması için öncelikle Whatsapp'ta Ayarlar > Hesap bölümüne girmesi gerekiyor.

Daha sonra ise 'Hesap bilgilerimi paylaş' seçeneğindeki işareti kaldırmanız gerekiyor. ![](https://imgrosetta.mynet.com.tr/file/2301975/640xauto.jpg)
iPhone kullanıcılarının bu özelliği kapatması için ilk olarak Ayarlar > Hesap bölümüne gitmesi gerekiyor.
![](https://imgrosetta.mynet.com.tr/file/2301976/640xauto.jpg) Daha sonra ise 'Hesap bilgilerini paylaş' seçeneğini değiştirin. [![](https://imgrosetta.mynet.com.tr/file/1430767/640xauto.jpg)](https://finans.mynet.com/haber/detay/ekonomi/bu-donemde-dogru-yatirima-karar-vermek-zor-mu/115518/) [![](https://imgrosetta.mynet.com.tr/file/1430766/640xauto.jpg)](https://finans.mynet.com/haber/detay/ekonomi/dolardaki-belirsizlik-surer-mi-yatirimcilarin-beklentileri-neler/118513/)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön