FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

3 yıldır bekleniyordu... Türkiye'nin gözü 28 Haziran'da! Kritik karar belli olacak

Gözler 28 Haziran'a çevrildi. Türkiye'nin, mali suçlarla mücadeleye uyumunu tespit eden gri listeden çıkıp çıkmayacağına dair karar bu hafta belli olacak. Mali Eylem Görev Gücü (FATF), 3 yılda bir açıkladığı listeyi 28 Haziran tarihinde güncelleyecek. Uluslararası yatırım fonlarının büyük bir kısmı yasal düzenlemeler sebebiyle gri listedeki ülkelere yatırım yapamazken gri listeden çıkış halinde bu fonların Türkiye'ye yatırım yapabilmeleri mümkün hale gelecek.

3 yıldır bekleniyordu... Türkiye'nin gözü 28 Haziran'da! Kritik karar belli olacak

FATF, dünya ekonomilerinin mali suçlarla mücadeleye uyumunu tespit ediyor. FATF, kara para aklama ve terörizmin finansmanı ile mücadelede geride kaldığı için Türkiye'yi 2021'de gri liste diye tabir edilen listeye almıştı. Türkiye, bu süreçte 40 standardın 39'uyla uyum sağladı.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

FATF'den bir heyet, geçtiğimiz ay, Türkiye'nin kara para aklama ve yasa dışı finansmanın önlenmesiyle ilgili uygulamalarını yerinde değerlendirmek üzere ülkeyi ziyaret etmişti.

iStock-1432932844

TÜRKİYE'YE YATIRIMIN YOLU AÇILACAK

Ekonomi yönetimi Türkiye'nin gri listeden çıkmasını bekliyor. Uluslararası yatırım fonlarının büyük bir kısmı yasal düzenlemeler nedeniyle gri listedeki ülkelere yatırım yapamıyor. Gri listeden çıkış halinde bu fonların Türkiye'ye yatırım yapabilmeleri mümkün olacak.

Mynet’te En Çok Takip Edilen Hisseler
Hisse

En Çok Aranan Haberler