ABD’li yatırım bankasından altın tahmini: Yükseliş sürer mi?

Morgan Stanley'nin notunda altının destekleyici finansal koşulların etkisiyle 2020'nin 2. yarısında ve 2021'in ilk yarısında yükseleceği belirtildi.

ABD’li yatırım bankasından altın tahmini: Yükseliş sürer mi?

Morgan Stanley‘e göre altın, yeni faiz artırımları döngüsü beklentileriyle tetiklenecek düzeltme öncesinde, destekleyici finansal koşulların etkisiyle bu yılın ikinci yarısı ve 2021’in ilk yarısı boyunca yükselecek.

Aralarında emtia stratejisti Susan Bates’in de bulunduğu analistlerin 22 Haziran notunda, altının virüsten kaynaklı belirsizlik, güçlü küresel maliye politikaları desteği, negatif faizler ve zayıflayan ABD Doları’ndan destek bulduğu belirtildi.

Notta, “Bunlar destek sağlamasına karşın özellikle rekor seviyedeki ETF ve net uzun piyasa pozisyonlanması dikkate alındığında daha fazla yukarı yönlü sürdürülebilir bir hareket için hızlandırıcı olmayabilirler. Bu nedenle destekleyici finansal koşullara zayıf hisse piyasaları ve güçlü gerçek talebin eşlik etmesi gerekiyor.” dedi.

Morgan Stanley altın fiyatlarının 2020’nin ikinci yarısında ons başına 1,730 dolar olmasını bekliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
ALTIN 2021 OCAK 1 DE 500 TL 24 AYAR HAS ALTININ GRAMI 2000 DOLAR OLUR ONSU DOLAR OLUR 9 TL DEVELİASYON VAR ZATEN ÜLKE BATMASA İYİDİR KARŞILIKSI KRRDİ VERİYOR VADANSAŞA GELİRİN YOKSA ÇEKMEYİN O KREDİLERİ EVİNİZDEN OCAGINIZDAN AİLENİZDEN OLURSUNUZ 2020 lanet bır yıl oldu ALLAH BİZLERİ korusun AMİN
Komik misn şu an 1760 dolar ons altın
Düğün yapmayı unutun yada sahte altınlara hazır olun
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler