AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş'tan vergi ve SGK borçlarıyla ilgili açıklama

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, "Vergi ve SGK prim borçlarının yapılandırılması ile alakalı bir çalışmamız şu an var. Bu çalışmamızın teknik kısımlarını tamamlamaya çalışıyoruz. Tamamladığımız takdirde kanun teklifinin görüşmeleri sırasında Plan Bütçe Komisyonuna sunacağız" dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş'tan vergi ve SGK borçlarıyla ilgili açıklama

AK Parti, 'İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi'ni TBMM Başkanlığı'na sundu. AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, 43 maddelik teklifin, kısa çalışmanın sona ermesini takiben sağlanan normalleşme desteğine ilişkin sürenin Cumhurbaşkanı kararıyla 30 Haziran 2021'e kadar uzatılabilmesi, 2019 Ocak ile 20 Nisan 2020 arasında en düşük sigortalı sayısına ek ilave istihdam yapılması durumunda çalışanların SGK prim desteğinin İşsizlik Sigortası Fonu'ndan karşılanması ve yeni istihdam artışı sağlamak üzere kısmi zamanlı çalışmayı kabul eden hizmet erbabına gelir ve damga vergisi istisnası getirilmesini öngördüğünü söyledi. Muş, "Komisyona sevkinden sonra ümit ediyorum komisyon teklifimizi kabul eder ve genel kurul çalışmalarına devam ederiz" dedi.

'ÇALIŞMAMIZ ŞU AN VAR'

Soruları da yanıtlayan Muş, "Vergi affı gündeminizde mi?" sorusuna, "Vergi ve SGK prim borçlarının yapılandırılması ile alakalı bir çalışmamız şu an var. Bu çalışmamızın teknik kısımlarını tamamlamaya çalışıyoruz. Tamamladığımız takdirde bu kanun teklifimizin görüşmeleri esnasında Plan Bütçe Komisyonumuza sunacağız" diye konuştu. Bu çalışmayı daha önce de yaptıklarını hatırlatan Muş, "Onlara benzer olacak. Ama teknik kısımlar çalışmaları devam ettiği için onları komisyon aşamasında bu teklifimizi vereceğimiz zaman daha net bir şekilde sizlerle paylaşacağız. Vergi ve SGK yapılandırması üzerine çalışıyoruz" ifadesini kullandı.

SİCİL AFFI OLACAK MI?

Muş, soru üzerine, sicil affı ile ilgili bir çalışmanın söz konusu olmadığını belirtti.

Kaynak: DHA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 76 yorum
bikerede bizi şaşırtın deyinki halkım ötvyi araçlarda herşeyde sıfırlıyoruz nolur sanki size bakmakdan yorulduk sırtımızda yüksünüz . böyle ülke yönetimi olmaz . bu durumdan çok sıkıldı bunaldı insanlar rahatsız gerçekden
Faiz ile verilen kredi, ülkemizde destek veriyoruz diyen bir hükümetimiz var
ALLAH AŞKINA BAKANIM BANKALARDA SİCİLİ BOZUKLAR İÇİNDE AF ÇIKARTIN VATANDAŞ BİTİK HİÇ BİR İŞ YAPAMIYORUZ
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler