Akaryakıtta çifte indirim! İşte yeni fiyatlar

Gece yarısından itibaren motorinin litre fiyatında ortalama 8 kuruş, benzinin litre fiyatında ise 10 kuruş indirim yapılacak

Akaryakıtta çifte indirim! İşte yeni fiyatlar

Motorin ve benzin fiyatlarında gece yarısından geçerli olmak üzere indirime gidilecek.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan bilgiye göre, söz konusu indirim motorinde pompa fiyatlarına ortalama 8 kuruş, benzinde ise 10 kuruş olarak yansıyacak.

Buna göre, Ankara'da ortalama 5,46 liradan satılan motorinin litre fiyatı 5,38 lira olacak. Motorinin litresi İstanbul'da 5,36 liradan 5,28 liraya, İzmir'de 5,48 liradan 5,40 liraya inecek.

Ankara'da ortalama 5,22 liradan satılan benzinin litre fiyatı ise 5,12 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul'da 5,13 liradan 5,03 liraya, İzmir'de 5,22 liradan 5,12 liraya inecek.

AKARYAKIT FİYATLARININ HESAPLANMASI

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

KAYNAK:AA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 43 yorum
Mehteran Mehteran iki indir,sonra ikiye bir ekleyip bindir,destuuuur.
Dalgamı petrol fiyatları yerde la yerde
tamam düşüyor Allah razı olsun da LPG?
Şark kurnazı devletimiz sağolsun. arz talep meselesi. Lpg li araçlar çok ya, o yüzden indirim beklemeyin.
Lpg'nin fiyatı her ayın başında belirleniyor deniliyordu. Yarın netleşir diye tahmin ediyorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler